Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Atık Pil Toplama Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

ALANYA BELEDİYESİ VE TAB DERNEĞİ İŞBİRLİĞİNDE 2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA OKULLAR ARASINDA DÜZENLENEN “ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI”NDA KATILAN 124 OKUL 2 BİN 505 KİLOGRAM ATIK PİL TOPLADI.

Atık Pil Toplama Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
10 Mayıs 2018 - 15:22

Alanya Belediyesi ve TAB Derneği işbirliğinde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında okullar arasında düzenlenen “Atık Pil Toplama Yarışması”nda katılan 124 okul 2 bin 505 kilogram atık pil topladı.

Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak hedefiyle Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” sonuçları 9. Alanya Çevre Festivali kapsamında açıklandı.

En çok atık pil toplayan okul Alanya’dan

Türkiye’nin 81 ilinde yaygın olarak TAB Derneği tarafından bu yıl 4. yılı gerçekleştirilen yarışmada Türkiye genelinde rekor kıran okul Alanya’dan 694 kilogram atık pil ile Cikcilli Mehmet Emine Öncü İlkokulu oldu. Yapılan yarışmada Cikcilli Mehmet Emine Öncü İlkokulu 694 kilogram atık pil ile birinci, Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu 409 kilogram atık pil ile ikinci ve Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu 168,20 kilogram atık pil ile üçüncü olmaya hak kazandı. Ödül sahibi okullara, birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye projeksiyon ve üçüncüye çok fonksiyonlu yazıcı hediye edildi. Dereceye girenler ödüllerini Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp’in elinden aldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat