Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ATSO Akademi’den Robotik Kodlama Eğitimleri

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) BAŞKANI DAVUT ÇETİN, ÇOCUKLARA VE GENÇLERE YÖNELİK “ROBOTİK KODLAMA” EĞİTİMLERİ DÜZENLEYECEKLERİNİ BİLDİRDİ.

ATSO Akademi’den Robotik Kodlama Eğitimleri
27 Temmuz 2017 - 9:58

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, çocuklara ve gençlere yönelik “Robotik Kodlama” eğitimleri düzenleyeceklerini bildirdi.

ATSO’nun 2017 yılını “İnovasyon Yılı” ilan ettiğini kaydeden ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi tarafından 1 – 14 Ağustos 2017 günleri arasında Robotik Kodlama Eğitimlerinin düzenleneceğini kaydetti. Çetin, ATSO Eğitim Salonu’nda düzenlenecek eğitimlerin 7-10 ve 11-15 yaşlarına yönelik olmak üzere iki grupta gerçekleşeceğini söyledi.

Başkan Çetin, “Ülke olarak sanayileşme devrimini kaçırdık ve bugün halen bu gecikmenin bedelini ödüyoruz. En büyük 500 sanayi kuruluşumuz içerisinde bile yüksek teknoloji düzeyinde faaliyetini yürütenlerin oranı sadece yüzde 9’larda. Katma değerli üretim yapamıyoruz. Ancak artık önümüze bakmamız gerekiyor. Şimdi önümüzde yeni bir fırsat var. Dijital teknolojilere dayalı yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Bu süreci kaçırmayalım, geleceği yakalayalım. Bu yeni düzenin ihtiyaç duyduğu becerinin, dilin adı “kodlama”. Hangi ülke bu beceriyi çocuklarına daha iyi öğretirse gelecekte o ülkeler başarılı olacak. Geleceği gören ülkeler kodlama eğitimlerini kampanya ile yaygınlaştırma derdindeler, birçoğunda bu eğitim müfredata girmiş durumda. Bizim de çocuklarımızı geleceğe hazırlamamız gerekiyor” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat