Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

ATSO’da ‘İhracat Destek Ofisi’ açıldı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI DAVUT ÇETİN, İHRACATÇI SAYISINI ARTIRMAK, ODA ÜYELERİNİ İHRACAT DESTEKLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA ATSO BÜNYESİNDE İHRACAT DESTEK OFİSİ’NİN HİZMETE GİRDİĞİNİ BİLDİRDİ.

ATSO’da ‘İhracat Destek Ofisi’ açıldı
10 Aralık 2018 - 13:48
banner

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ihracatçı sayısını artırmak, Oda üyelerini ihracat destekleri hakkında bilgilendirmek amacıyla ATSO bünyesinde İhracat Destek Ofisi’nin hizmete girdiğini bildirdi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından İhracat Destek Ofisi İşbirliği Protokolü’nün imzalandığını belirten Davut Çetin, bu kapsamda Antalya İhracat Destek Ofisi’nin de ATSO’da faaliyetlerine başladığını kaydetti.

Açıklamasında, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ekonomik sorunların başında cari açık probleminin yer aldığını kaydeden Başkan Çetin, “Bu hastalığın tedavisi ihracatı artırmaktan geçiyor. İhracat yapma potansiyeli olan birçok şirketimizin halen kabuklarını kırıp uluslararası pazarlara çıkamadıklarını görüyoruz. İhracat Destek Ofisimiz ile ihracatın önündeki görünmez duvarları ortadan kaldırmak istiyoruz. ATSO olarak, URGE projelerimiz ile bugüne kadar birçok üyemizi ihracat yapar hale getirdik, ihracatçılarımızı da yeni pazarlara açtık. URGE projeleri ile kazanılan bilgi birikimini sinerjiye dönüştürmek üzere Dış Ticaret Kulübü kurduk. “İhracat Destek Ofisi” ile bu çalışmalarımız daha da güçlü şekilde devam edecek.” dedi.

Firmalara ihracat süreçlerini, ihracat desteklerini anlatacaklarını dile getiren Çetin, E-ihracat potansiyeli olanları dijital kanallara yönlendireceklerini belirtti. Çetin, “İhracat Destek Ofisi aracılığıyla bölgemizin ihracat rakamlarını daha yukarı taşımak hem de ekonomiye yeni ihracatçılar kazandırmak arzusundayız. İhracat yapan ya da yapmak isteyen üyelerimiz Odamız Dış İlişkiler Müdürlüğü bünyesindeki İhracat Destek Ofisi’ni ziyaret ederek Ticaret Bakanlığı destekleri ve ihracatla ilgili her türlü bilgiyi alabilirler” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

    php shellshell downloadTürk Takipçi

    protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

    Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co