Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ATSO’dan Kent Kültürüne iki katkı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO), EĞİTİM ARAŞTIRMA VE KÜLTÜR VAKFI, ANTALYALI KENT TARİHÇİSİ HÜSEYİN ÇİMRİN’İN “KALEİÇİ EVLERİ” VE “ANTALYA TURİZMİNDE İLK ADIMLAR VE SONRASI” ADLI İKİ KİTABINI YAYINLADI.

ATSO’dan Kent Kültürüne iki katkı
20 Şubat 2018 - 15:26

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı, Antalyalı kent tarihçisi Hüseyin Çimrin’in “Kaleiçi Evleri” ve “Antalya Turizminde İlk Adımlar ve Sonrası” adlı iki kitabını yayınladı.

ATSO, Kent Tarihçisi Hüseyin Çimrin tarafından hazırlanan Antalya üzerine yazılmış iki kaynak kitabını kent kültürüne kazandırdı.

Hüseyin Çimrin’in “Kaleiçi Evleri” ve “Antalya Turizminde İlk Adımlar ve Sonrası” adlı iki kitabı ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı yayını olarak basıldı.

Çimrin, “Kaleiçi Evleri” kitabında Antalya’nın tarihi Kaleiçi semtindeki kimi bugün varlığını sürdüren, restore edilen ya da ömrünü tamamlayan konakları ve yapıları tanıtıyor, eski siyah beyaz fotoğraflar eşliğinde, ev sahiplerinin ve tanıkların ağzından konakların hikayelerini anlatıyor.

Hüseyin Çimrin’in “Antalya Turizminde İlk Adımlar ve Sonrası” adlı kitabı ise, Türkiye turizminin amiral gemisi Antalya’da turizm üzerine yazılmış en önemli kaynak kitaplardan biri niteliğinde. Antalya’nın Almanca konuşan ilk turist rehberi olan Hüseyin Çimrin, turizmin “T”sinin bile konuşulmadığı 1950’li yıllardan günümüze Antalya turizminin serüvenini anlatıyor.

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, ekonomik gelişmenin ancak kent kültüründe sağlanacak gelişme ile mümkün olduğunun bilincinde bir Oda olarak Antalya’nın sosyal ve kültürel yaşamına katkı yapmak üzere çalıştıklarını kaydetti.

Davut Çetin, “136. yılını kutlayan Odamız, Antalya’nın ekonomik yaşamına yönelik çalışmaların yanı sıra kentimizin kültür yaşamına da destek olmaya devam ediyor. Kent Tarihçisi Hüseyin Çimrin’in Kaleiçi ve Turizm üzerine yazdığı iki kaynak eseri daha, ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın bir kültür yayını olarak ulusal kültürümüze ve kentimize kazandırdığımız için mutluyuz. Kent kültürüne değer katan ve kentsel kimliği öne çıkaran bu eserlerin her biri, Antalya bölgesinin ekonomik ve sosyal yaşamına ışık tutan, araştırmacılar için referans niteliğinde yayınlardır. Bu değerli eserlerin yazarı Hüseyin Çimrin’e teşekkür ediyor, yayınların ilgi ile okunacağına inanıyorum” dedi.

Başkan Davut Çetin, Hüseyin Çimrin’in çalışmalarını ve ATSO Yayınları’nı edinmek isteyen kitapseverlerin Antalya Kültür Sanat’tan satın alabileceklerini sözlerine ekledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -