Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AÜ Rektörü Ünal, İşletme Fakültesini inceledi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile birlikte bu yıl öğrenime başlayan Serik İşletme Fakültesinde incelemelerde bulundu.

AÜ Rektörü Ünal, İşletme Fakültesini inceledi
07 Aralık 2017 - 17:50

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile birlikte bu yıl öğrenime başlayan Serik İşletme Fakültesinde incelemelerde bulundu.

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, AÜ Rektörü Mustafa Ünal ile birlikte bu yıl öğrenime başlayan İşletme Fakültesinde incelemelerde bulundu. Fakülte binası önünde kendisini karşılayan öğrenciler ile sohbet eden Başkan Çalık ve Rektör Ünal fakülteyi gezerek, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Kolukırık’dan fakülte hakkında bilgi aldı. Daha sonra Başkan Çalık tarafından makamda ağırlanan Rektör Ünal, burada Serik AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı istişare toplantısına katıldı.

Çalık: ‘‘Turizmden sonra eğitimde de Serik’in ismini duyurmak istiyoruz”

Serik’te eğitim alanında yapılan yatırımlar hakkında istişarelerin yapıldığı toplantıda Belediye Başkanı Ramazan Çalık, “Potansiyel bakımdan ilçemiz birkaç tane fakülteyi daha barındırabilecek imkâna sahip bir şehir. Bu yüzden rektörümüzden başka fakülte açılma konusunda desteklerini bekliyoruz. Bizim amacımız turizmden sonra eğitimde de Serik’in adını duyurmak” dedi.

Ünal: “Serik eğitimde önemli adımlar attı”

Rektör Mustafa Ünal ise, “İşletme fakültesinin öğrenime başlaması için 2016 yılında alınan kararla birlikte hızlı bir şekilde gerekli olan çalışmaları tamamladık ve fakültemiz öğrenime başladı. Bunun için tüm olanakları sağlayan başta belediye başkanımıza ve Serikli hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Serik turizmde ki potansiyelini eğitim alanına taşımak için önemli adımlar attı. Yeni fakülte açılması konusunda diğer ilçelerimizden de talepler geliyor. Fakat bunun için ihtiyaca ve bölgenin sosyal yaşamına göre karar verilip, eğitim ve öğretim kalitesinden ödün vermeden hızlı bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al