Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ayaklı Küllük Nedir Ne İşe Yarar?

Ayaklı Küllük Nedir Ne İşe Yarar?
03 Mayıs 2021 - 13:56

 

 

Açık alanlarda ve açık mekanlarda kullanılan ayaklı küllük sadece sigara atıklarının içerisine döküldüğü bir çöp kovasıdır. Bu küllüğün üretilmesinin nedeni, normal çöp kutularına sigara atıldığında tehlikeli sonuçlar doğurabileceği göz önünde bulundurularak ayaklı küllük üretilmeye başlanmıştır. Sigara izmaritlerinin içine atılması için kapalı ve ayaklı olarak tasarlanmıştır. Bu tasarım sayesinde açık alanlarda sigara içildikten sonra izmaritlerin doğaya atılmaması yönünden avantajlar sağlanmıştır. Çevre kirliliğini önler ve doğayı korumaya yardımcı olur.

 

Ayaklı Küllük Nerelerde Kullanılır?

 

Çoğu zaman açık alanlarda kullanılsa da ayaklı küllük son zamanlarda sigara içilen mekanlarda da yerini alıyor. Sigaraların kokusunun etrafa ve çevreye yayılmaması, çevreyi korumak için kapaklı tasarlanan bu küllükler çoğu dış mekânda tercih ediliyor. Duraklarda ve kafelerde ve insanların kalabalık oldukları yerde de kullanılıyor. Çoğu kafe ve restoranlar masalarda küçük küllük tercih etse de bazı yerlerde ağzı kapalı olan ve içine sadece sigara izmariti atılan ayaklı küllükleri görmek mümkündür.

 

Ayaklı Küllük Özellikleri Nelerdir?

 

Normal bildiğimiz küçük küllüklerden farklı olarak büyük ve ayaklı yapıya sahip olan ayaklı küllük silindir ve uzun olarak çeşitlere ayrılabilir. Farklı modellerde üretilerek boru şeklini alan yapısı ile sigara izmaritleri için tasarlanmıştır. Yapısında paslanmaz çelik kullanılarak daha kaliteli ve uzun ömürlü olması sağlanır. Kaliteli ayaklı küllükleri satın almak istiyorsanız https://www.narinmetal.com/kulluk  sitesini inceleyerek satın alabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al