Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Bakan Çavuşoğlu: “Meksika’ya ilk Kızılay ulaştı”

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, “TÜRKİYE EMİN ADIMLARLA HEDEFİNE ULAŞIYOR. ÜLKE EKONOMİSİ YÜZDE 6’DAN FAZLA BÜYÜDÜ. TÜRKİYE ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELİYOR. TÜRKİYE MAZLUMUN YANINDADIR. MEKSİKA’DA YAŞANAN DEPREMİN ARDINDAN ORAYA İLK ULAŞAN BİZİM KIZILAY OLDU” DEDİ.

Bakan Çavuşoğlu: “Meksika’ya ilk Kızılay ulaştı”
29 Eylül 2017 - 20:40

ANTALYA (İHA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye emin adımlarla hedefine ulaşıyor. Ülke ekonomisi yüzde 6’dan fazla büyüdü. Türkiye zorlukların üstesinden geliyor. Türkiye mazlumun yanındadır. Meksika’da yaşanan depremin ardından oraya ilk ulaşan bizim Kızılay oldu” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kepez Belediyesi’nin Dokuma’da kazandırdığı Anadolu Oyuncak Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Anadolu Oyuncak Müzesi’nde yaklaşık 4 bin metrekare alana oturan müzede 750 metrekare kapalı teşhir alanda 8 bin adet oyuncak yer alıyor.

Anadolu Oyuncak Müzesi’nin açılışına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse, Atay Uslu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümere, STK temsilcileri, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Özel bir tesis açtık”

Özel bir tesisi açtıklarını ifade eden Çavuşoğlu, klasik belediyecilik dışında Tütüncü’nün belediyeciliğin nasıl olması gerektiğini Türkiye’ye gösterdiğini söyledi. Bakan Çavuşoğlu, “Antalya’yı vizyon şehir yapmak istiyoruz. Antalya’yı klasik yatırımlar dışında spor, sanat ve bilimde öncü yapmak istiyoruz. Antalya’da teknoloji şehri kuruyoruz. İstanbul’a alternatif bir şehir kuruyoruz. Antalya’nın dışında İstanbul’a alternatif bir şehir olmaz. İstanbul’un yükünü ancak Antalya paylaşabilir” dedi.

“Meksika’ya ilk Kızılay ulaştı”

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’ye 15 Temmuz’u yaşatanlardan hesap soracaklarını söyledi. FETÖ elebaşının iadesi konusunda çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirten Çavuşoğlu, “Türkiye emin adımlarla hedefine ulaşıyor. Ülke ekonomisi yüzde 6’dan fazla büyüdü. Türkiye zorlukların üstesinden geliyor. Türkiye mazlumun yanındadır. Meksika’da yaşanan depremin ardından oraya ilk ulaşan bizim Kızılay oldu. Bu insani özelliğimizi kaybetmeden hedeflerimize ulaşıyoruz. Türkiye’yi büyütmek ve dünyada önemli bir aktör yapmak için gece gündüz çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Gül’e Antalyaspor atkısı

Boynunda Antalyaspor atkısı ile kürsüye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise konuşmasında, Antalya’ya hizmet alanında neler yapılabileceğini not ettik ve neler yapılabileceğini masaya yatıracaklarını kaydetti.

Antalya’da çocuklar için güzel bir tesisin açışına tanıklık ettiklerini ifade eden Bakan Gül, “Hakan Tütüncü yerel yönetimde çok iyi işler yapmaya devam ediyor. Kepez’deki çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Kepez’deki eserlerin sesi Ankara’da duyuluyor. Dışişleri Bakanımızın bir ayağı Madrid’deyse bir ayağı Antalya’da oluyor. Bu eserin yavrularımıza hayırlı olmasını diliyorum. Amerika’da dahi, bir gündemimiz Alanyaspor, Antalyaspor. Çok güzel örnek teşkil eden bir ağabeyimiz” dedi.

“Antalya medeniyet şehri olmak için adımlar atıyor”

Kepez Belediyemizin inşa ettiği Anadolu Oyuncak Müzesi açılışına herkesin hoş geldiğini ifade eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu da, “Müzeler toplumsal hafızamızı koruduğumuz mekanlar tarihi ve kültürümüzün geleceğe aktardığımız yerlerdir. Antalya bir turizm şehri olarak, bir medeniyet şehri olarak bir müzeler şehri olmak için önemli adımlar atıyor. Geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş bu topraklardan yurt dışına kaçırılmış bir tarihi eserimizi, lahdimizi kendi topraklarına teslim edilmesi için buradaydı. Arkeoloji müzesinin yenilenmesi sözünü verdi. Az önce başkan müjdesini verdi, 10 ayrı müze yapılacak. Büyükşehirin yapacağı 6 ayrı müze var. Antalya’nın Türkiye’nin müzeler şehri olacağını açısından önemli adımlar atıyor. Bu başarı için Antalya’nın enerji kaynağı genç başkan Hakan Tütüncü’yü kutluyorum” dedi.

“Dokuma’nın kapılarını halka açtık”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Dokuma yerleşkesi Antalya’nın hafızasızda köklü yer edinmiş mekanların başında geliyor. Cumhuriyetin Antalya’daki ilk tesisi olan yerdir. 24 saat mesai yapmıştır. 7 bin aileye iş aş yeri oldu. 2006 yılına gelindiğinde Antalya Dokuma talihsiz bir dönemin içine girdi. Yok olma dönemine girdi. 2009 yılından sonra şahsımın bizzat takip ettiği amansız hukuk mücadelesinin sonunda Dokuma Antalyalıların oldu. 30 Aralık 2015 günü söz verdiğimiz şekilde Dokuma’nın kapılarını halka açtık. 238 bin metrekarelik alan kültür sanat adası olarak medeniyetimize hizmet eden bir yer haline geldi” dedi.

Dokuma Park alanında 6 ayrı müze alanının olduğunu ve bir tane de bilim merkezi olacağını dile getiren Başkan Tütüncü, “Burada muhteşem tesisler yükseliyor. İlkini bugün açacağımız oyuncak müzesiyle hemen yanımızda şehir müzesi yükseliyor. Dokuma’nın 50 yıllık serüvenini anlatan Dokuma Müzesi ve Minyatür Park Türkiye devam etmektedir. Sosyal tesislerinde olduğu yerde 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi haline getiriyoruz. 15 Temmuz 2018’de açacağız inşallah. 35 milyon bütçeli ve Akdeniz’in ilk ve tek bilim müzesini de kazandırıyoruz” diye konuştu.

“Bir ülkenin geleceği çocuklarının hayallerinde gizliğidir”

Oyuncak müzesinin açılışını yapmak için bir arada olduklarını ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Oyuncak ile çocuk, çocuk ile gelecek arasında doğrudan bir ilişki vardır. Bir ülkenin geleceği çocuklarının hayallerinde gizliğidir. Modern ülkelerde çocukların eline oyuncak hayalleri zenginleşsin diye verilirdi. Geri kalmış ülkelerde oyalansınlar diye verilirdi” şeklinde konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat