Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Bakan Soylu, Antalya’da cami açılışına katıldı

ANTALYA’DA TEMASLARINI SÜRDÜREN İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, KONYAALTI İLÇESİNDE HİZMETE SUNULAN SERBEST BÖLGE CAMİİ’NİN AÇILIŞINA KATILDI. AÇILIŞTAN ÖNCE CAMİDE CUMA NAMAZI KILAN SOYLU, KISA BİR KONUŞMA YAPTI.

Bakan Soylu, Antalya’da cami açılışına katıldı
23 Kasım 2018 - 16:38

Antalya Serbest Bölge Camii’nin açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Aynı safta omuz omuza namaz kıldığımız, birbirimize güç verdiğimiz camilerimizdir. Allah’ın mescitleri. Buna sahip çıkalım” dedi.

Antalya’da temaslarını sürdüren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konyaaltı ilçesinde hizmete sunulan Serbest Bölge Camii’nin açılışına katıldı. Açılıştan önce camide cuma namazı kılan Soylu, kısa bir konuşma yaptı.

İstanbul’da doğup büyüdüğünü ve evlerinin Eyüp Sultan Camii’ne yakın olduğunu belirten Soylu, babaannesinin, her cuma namazı sonrası kendisini yanına çağırdığını söyleyerek şu ifadeleri kaydetti:

“Rahmetli babaannem hastalandı. Her cuma namazından sonra beni yanına çağırırdı. ‘Hoca efendi hutbede ne söyledi?’ derdi. Ben de çok dikkatli bir şekilde hocayı dinlerim. Biz çok köklü bir milletiz. İnancımız, geleneklerimiz, bağlılığımız sadakatimiz. Çocukken camiye gittiğimizde hocalarımızın öğrettikleri. Okullarda öğretmenlerimizin öğrettikleri. Çıraksak iş yerinde ustalarımızın öğretmesi. Biz büyük bir milletiz. Aynı safta omuz omuza namaz kıldığımız birbirimize güç verdiğimiz camilerimizdir. Allah’ın mescitleri. Buna sahip çıkalım. Allah yolunda olanlarla işlerini daha rast getirecek yollar açar. Allah kabul etsin. Bundan sonraki burada yapılacak ibadetlerden, bu eseri yapanların sadece onları değil gelecek nesillere güzel hayırlarla buluştursun” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun konuşmasının ardından dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesildi. Soylu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmadı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al