Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Böcek; “Beş yıldızlı kız öğrenci yurdumuz hizmete hazır”

KONYAALTI BELEDİYESİ, KIZ ÖĞRENCİLERİN BARINMA İHTİYACINI KARŞILAMAK ÜZERE LİMAN MAHALLESİ’NDE KIZ ÖĞRENCİ YURDU AÇIYOR. LİMAN MAHALLESİ 24. SOKAKTA 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNDE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK YURT, KONFORUYLA NE ÇIKIYOR

Başkan Böcek; “Beş yıldızlı kız öğrenci yurdumuz hizmete hazır”
16 Ağustos 2017 - 17:14

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhitttin Böcek, yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete girecek Zübeyde Hanım Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun beş yıldızlı otel konforunu aratmadığını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi, kız öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Liman Mahallesi’nde Kız Öğrenci Yurdu açıyor. Liman Mahallesi 24. sokakta 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacak yurt, konforuyla öne çıkıyor. Yurtta 4 kişilik odalar, 7/24 gece görüş kameralı güvenlik sistemi, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, internet, ısıtma ve soğutma sistemi, etüt odaları, çamaşır yıkama ve ütü odası, dinlenme odaları, 48 kişilik yemekhanesi, mescit ve Akdeniz Üniversitesi’ne servis imkanı bulunuyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te Zübeyde Hanım Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun hizmete hazır olduğunu söyledi. Başkan Böcek, Antalya’da öğrenci sayısının her geçen yıl arttığına dikkat çekerek, “Öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak sosyal belediyeciliğin gereklerinden biridir. Biz de özellikle kız öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Liman Mahallemizde yurdumuzu hizmete açıyoruz. Yurdumuzda bir öğrencinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bütün hizmetlerimiz bulunacak. 4 kişilik odalar, ısıtma-soğutma sistemi, 24 saat güvenlik, etüt odaları, sabah ve akşam yemeği ve servis imkanı ile öğrencilerimiz evleri gibi sıcak bir yuvaya kavuşacak” dedi.

Başkan Böcek, özellikle şehir dışından gelen öğrenciler için yurdun önemine değinerek, “Ailelerimiz kız çocuklarını gönül rahatlığı ile belediyemize teslim edebilecek. Öğrencilerimiz üniversite eğitimlerini alırken, ailelerin gönlü rahat olacak. Belediyemizin kültür-sanat etkinlikleriyle öğrencilerimiz hem eğitimlerini alacaklar, hem de sosyal aktivite yapma imkanı da bulacak. Kız Öğrenci Yurdumuza kayıtlar başladı. Bu yurt Antalya’da önemli eksikliği kapatacak” diye konuştu.

Konyaaltı Belediyesi Zübeyde Hanım Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’na kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, öğrenci belgesi, sabıka kaydı, nüfus cüzdanı, sağlık raporu, fotoğraf ve ikametgah belgesi ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuru yapabilir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat