Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Çalık, zeytin hasadı yaptı

SERİK BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN ÇALIK, ÇİFTÇİLERİN ZEYTİN HASADINA KATILDI.

Başkan Çalık, zeytin hasadı yaptı
12 Kasım 2018 - 15:02

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, çiftçilerin zeytin hasadına katıldı.

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Serik’te zeytin hasadı yapan üreticileri ziyaret etti. Çalık, çiftçiler ile sohbet ederek zeytin toplamalarına yardım etti. Serik’in ve bölgenin tarım konusundaki potansiyelinden ve öneminden bahseden Başkan Çalık, Belediye olarak düzenledikleri tarım zirveleri ile tarım ürünlerini dünyaya tanıtıp yeni pazarlar bulduklarını dile getirdi.

“Çiftçimizin yetiştirdiği ürünleri, marka hale getirmek istiyoruz”

Çalık, “İlçemiz, tarımda verimli topraklara sahip olup, kaliteli ve lezzetli zeytinyağlarının üretildiği bir bölge. Bizde üreticimizin yanında olup, çiftçimizin yetiştirdiği ürünleri, marka hale getirmek istiyoruz. Ülkemize ve bölge ekonomimize katkı sağlamak için bu yıl 3.’sünü düzenlediğimiz yaş sebze ve meyve tarım forumu sayesinde Körfez ülkelerine bu kaliteli ürünlerimizi göndermek istiyoruz. İnşallah bundan sonra da Akdeniz’in incisi olan zeytinin, hak ettiği değeri bulması için çalışacağız. Rabbim, çiftçilerimizin emeklerini boşa çıkarmasın. Hasatları bereketli, kazançlarını bol eylesin” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat