Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Genç, AB Erasmus projesi öğrenci ve öğretmenlerini ağırladı

DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKANI TURGAY GENÇ, AVRUPA BİRLİĞİ (AB) ERASMUS + PLUS PROJESİ ‘GÖREVİMİZ SAĞLIK‘ (MİSSİON POSSİBLE HEALTH) KAPSAMINDA DÖŞEMEALTI YUSUF ZİYA ÖNER FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE İSPANYA’NIN ÖZERK BASK BÖLGESİ, POLONYA VE YUNANİSTAN’DAN GELEN 23 ÖĞRENCİ VE 6 ÖĞRETMENİ AĞIRLADI.

Başkan Genç, AB Erasmus projesi öğrenci ve öğretmenlerini ağırladı
19 Mart 2018 - 9:38

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Avrupa Birliği (AB) Erasmus + Plus projesi ‘Görevimiz Sağlık‘ (Mission Possible Health) kapsamında Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi öğrencileri ile İspanya’nın Özerk Bask bölgesi, Polonya ve Yunanistan’dan gelen 23 öğrenci ve 6 öğretmeni ağırladı.

Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda Erasmus öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Turgay Genç’e proje koordinatörleri Özge Dönmez Arıkel ve Emin Kutlu eşlik etti. Başkan Genç, Polonya’nın koordinatörlüğünde İspanya, Yunanistan ve Türkiye’nin katıldığı Erasmus projesi kapsamında Döşemealtına gelen öğrenci ve öğretmenlere ilçe ve belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Erasmus öğrencilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Turgay Genç, “Döşemealtı doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle eşsiz bir yer. Neolitik çağdan kalan Karain mağarası, Frigyalılar dönemine ait büyük İskender’in kuşatıp alamadığı tek yer olarak bilinen Termesos’un yanı sıra Ariasos Antik kenti, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ev sahipliği yapmış müthiş bir tarihsel zenginliğe sahip. Diğer taraftan Devlet Okulları, Özel Kolejler ve Antalya’nın ilk özel üniversitesi ile Döşemealtı tam bir eğitim kampüsüne dönüşmüştür” dedi.

“Görevimiz Sağlık” başlığıyla hazırlanan Erasmus projesi kapsamında Döşemealtı’na gelen öğrenci ve öğretmenlerde söz alarak hem proje hakkında hem de burada yapacakları incelemelerle ilgili bilgiler verdi. Ev sahipliği için Başkan Genç’e teşekkür eden Polonya, İspanya ve Yunanistan’dan gelen öğretmen ve öğrenciler kendi ülkelerine ve kültürlerine özel hediyeleri taktim etti. Döşemealtı Kent meydanın da öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, tüm öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

Proje koordinatörü Özge Dönmez Arıkal da,“Deney, araştırma ve veri işleme ile farklı kurumlarla işbirliği yapılarak aktif öğrenme sayesinde öğrenciler fen, matematik ve bilişim gibi konularda bilgi ve beceri kazanacak. Proje kapsamında, insan sağlığı için önemli olan su, gıda ve bitkilerin incelenmesi gibi birçok farklı faaliyetin planlanması yapılıyor. Ayrıca laboratuvar testleri, didaktik oyunlar, küçük sınavlar, yarışmalar, üniversitelerde ve laboratuvar ortamlarında dersler, su, beslenme, orman, ekoloji ve botanik gibi konularda uzmanlarla toplantılar yapıp öğrencilerin bu alanlardaki bilgilerinin artırılarak matematik ve istatistik sonuçları, sergiler, filmler, laboratuvar testleri sonuçları ile birlikte sunum yapacaklar” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al