Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Türel Ernez Bal Festivali’ne katıldı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, FİNİKE’DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİ İLE DÜZENLENEN ERNEZ BAL FESTİVALİ’NE KATILDI. ERNEZ’E VERDİKLERİ YOL SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİKLERİNİ HATIRLATAN TÜREL, “TOROSLARIN ZİRVESİNDE, SAHİLDE, OVADA, DAĞDA TAŞTA NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRDİK” DEDİ.

Başkan Türel Ernez Bal Festivali’ne katıldı
02 Eylül 2018 - 13:54

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Finike’de Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen Ernez Bal Festivali’ne katıldı. Ernez’e verdikleri yol sözünü yerine getirdiklerini hatırlatan Türel, “Torosların zirvesinde, sahilde, ovada, dağda taşta ne söz verdiysek yerine getirdik” dedi.

Finike’nin Ernez Mahallesi’ne geçen Başkan Türel, vatandaşlarla kucaklaştı. Ernezliler Başkan Türel’e sevgi gösterilerinde bulundu. Türel, “554 senelik bu çınarın altında seçimden önce kardeşlerimizle bir araya geldik. Ernez’in bir türlü yapılmayan efsane bir yolu vardı. Onu benden istediler. Ben de Allah nasip ederse seçilirsek size söz veriyorum bu yolu yapacağız dedim. Kıymetli bir abimiz “Başkan bu çınarın altında bu yolu yapacağım diyen kaç tane siyasetçi oldu biliyor musun” dedi. Söz verdik mi yerine getiririz. İşte destek verdiniz yolu yapmak nasip oldu. Torosların zirvesinde de, sahilde de, ovada da dağda taşta ne söz verdiysek yerine getirdik” diye konuştu.

“Uzun ince yolda koşturmaya devam”

Sadece Ernez’e yaptıkları içme suyu, yol, altyapı ve diğer yatırımların 15 milyon lira olduğunu belirten Başkan Türel, 2013’te İl Özel İdaresi’nin Antalya’nın 539 köyüne yaptığı yatırımın 10 milyon lira olduğunu hatırlattı. Türel, “Sizin için gece gündüz demeyeceğiz uzun ince yolda koşturmaya devam edeceğiz. Sizin hizmetkârınız” dedi.

“Sözünü tuttu beni mahcup etti”

Ernezli 85 yaşındaki Yılmaz Ulutaş, Başkan Menderes Türel’e yol sözünü tuttuğu için teşekkür ederek, hikayesini şöyle anlattı: “Menderes Türel seçim öncesi bu çınarın altında yaptığı toplantıda ‘Ben bu yolu yapacağım’ dedi. Ben de kendisine ‘Şimdiye kadar Ernez’e çok milletvekili, başkan adayları gelip gitti. Yol sözü verdiler, oy istediler. Sözlerini sigara kağıtlarının üzerine yazdılar, dereyi geçerken attılar. Sen de onlar gibi olma dedim. ‘Söz veriyorum sana kazanırsam yaptıracağım’ dedi. Seçimi kazandı söz verdiği gibi yaptırdı. Beni mahcup etti. 30 yıldır yapılmayan yolumuz, Başkan Türel sayesinde çok güzel oldu. Hizmeti onda gördük.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al