Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Uysal, 15 Temmuz sergisinin açılışına katıldı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, 15 TEMMUZ MENFUR VE KANLI DARBE GİRİŞİMİNİN YIL DÖNÜMÜNDE “TÜRKİYE CUMHURİYETİ, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ATTIĞI TEMEL ÜZERİNDE DEMOKRASİSİNİ VE TOPLUM DÜZENİNİ, MUASIR MEDENİYETLERİN DE ÜZERİNDE BİR DÜZEYE TAŞIYACAKTIR. BUNU DA, BU TİP MENFUR GİRİŞİMLERE KARŞI HEP BİRLİKTE, TEK VÜCUT OLARAK İTİNAYLA KORUYACAKTIR” DİYE KONUŞTU.

Başkan Uysal, 15 Temmuz sergisinin açılışına katıldı
14 Temmuz 2017 - 17:27

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 15 Temmuz menfur ve kanlı darbe girişiminin yıl dönümünde “Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı temel üzerinde demokrasisini ve toplum düzenini, muasır medeniyetlerin de üzerinde bir düzeye taşıyacaktır. Bunu da, bu tip menfur girişimlere karşı hep birlikte, tek vücut olarak itinayla koruyacaktır” diye konuştu.

Başkan Uysal, 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü dolayısıyla Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen 15 Temmuz konulu serginin açılışına katıldı.

Başkan Uysal, 15 Temmuz menfur ve kanlı darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle yaptığı açıklamada temellerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı Türkiye Cumhuriyeti’yle milleti bir arada tutan bağın birçok sınavdan geçtiğini ve her sınavdan daha da güçlenerek çıktığının altını çizdi. Başkan Uysal, şunları söyledi:

Bu önemli sınavlardan biri de geçen yıl 15 Temmuz’da gerçekleşmiştir. FETÖ terör örgütünün darbe girişimine karşı 248 insanımız şehit düşmüş, 2 bin 196 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Demokrasi yolunda verdikleri mücadelede, hayatını kaybedenlerin anıları önünde saygıyla eğiliyor, 15 Temmuz’da menfur ve kanlı darbe girişiminde bulunanları bir kez daha lanetliyorum. Koşullar ne olursa olsun, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve adalet vazgeçilmezimizdir. Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı temel üzerinde demokrasisini ve toplum düzenini, muasır medeniyetlerin de üzerine çıkacak düzeye taşıyacaktır. Bunu da, bu tip menfur girişimlere karşı hep birlikte, tek vücut olarak itinayla koruyacaktır.

Açılışında, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke’nin bulunduğu sergi 70 resim, kompozisyon ve şiirden oluşuyor. Işıklar Öğretmenevi’nde açılan sergide Muratpaşa’da bulunan okulların lise bölümlerinin kompozisyon ve şiirleri, ilkokul öğrencilerinin de resimleri bulunuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat