Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Başkan Uysal, ‘Belediyeciliğimizin merkezinde insan var’

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, SALI GRUBU’NUN KONUĞU OLDUĞU TOPLANTIDA “MURATPAŞA’DA BELEDİYECİLİK, HANGİ BOŞ ARAZİYE NE YAPARIZ ANLAYIŞININ DIŞINDA İNSAN MERKEZLİ HALE GELİYOR” DEDİ. BAŞKAN UYSAL, OLUŞAN SALI GRUBU’NUN HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISININ KONUĞU OLDU. MUHARREM KOÇ MODERATÖRLÜĞÜNDE ANTALYA TENİS VE İHTİSAS KULÜBÜ’NDE YAPILAN TOPLANTININ GÜNDEMİNDE ‘EDEBİYAT’ VARDI.

Başkan Uysal, ‘Belediyeciliğimizin merkezinde insan var’
12 Aralık 2017 - 14:48
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Salı Grubu’nun konuğu olduğu toplantıda “Muratpaşa’da belediyecilik, hangi boş araziye ne yaparız anlayışının dışında insan merkezli hale geliyor” dedi. Başkan Uysal, oluşan Salı Grubu’nun haftalık olağan toplantısının konuğu oldu. Muharrem Koç moderatörlüğünde Antalya Tenis ve İhtisas Kulübü’nde yapılan toplantının gündeminde ‘edebiyat’ vardı.

Toplantıda, Başkan Uysal’ın Dante Yayınları’ndan çıkan Lavinya’nın Aşkla İmtihanı isimli öykü kitabının konuşuldu. Kitaptan “Kınık Dayı’nın Koyu” isimli öykünün seslendirilmesiyle başlayan toplantıda Başkan Uysal, edebiyata ve yazıya dair ilgisinin nasıl oluştuğunu, geliştiğini grup üyeleriyle paylaştı.

Başkan Uysal, öykülerinin, özellikle üniversite yıllarında, dönemin önemli edebiyat dergilerinde çıktığını söyledi. O dönemki üretkenliğinin iş hayatı ve siyaset dolayısıyla yıllar içinde azalsa da yazmaya hiç ara vermediğini belirten Başkan Uysal, “Belediye başkanı seçildikten sonra özellikle orta öğretim çağındaki çocukların ilgisini çekebileceği, edebiyata olan ilginin artmasında belediye başkanlığı kimliğinin etkili olacağı düşüncesiyle öyküleri bir kitapta toplamak istedik” diye konuştu.

Kitaba olan ilginin bu düşüncede haklı olduklarını ortaya çıkardığını kaydeden Başkan Uysal, bir soru üzerine kitap isminin ortaya çıkış serüvenini anlattı. Kitaba adına veren ‘Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’ öyküsünü Lavinya olarak kaleme aldığını aktaran Başkan Uysal, “Ancak editör, ismi Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’ olarak düzeltti. Sonrasında kitabı okuyan Zülfü Livaneli, bu öyküyü kitabın olarak önerdi” dedi.

Muratpaşa’da Belediyecilik anlayışı

Başkan Uysal, toplantıda, Muratpaşa’da değişen yaşamı ve belediyecilik anlayışını da Salı Grubu üyeleriyle paylaştı. Başkan Uysal, “Muratpaşa’da belediyecilik, hangi boş araziye ne yaparız anlayışının dışında insan merkezli hale geliyor. Belediyecilik, Muratpaşa’da toplumun ihtiyaçları nelerdir, toplum ne bekliyor, neler düşünüyor sorularına cevaplar bularak ilerliyor. Bunu sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Toplantının ardından Başkan Uysal, Salı Grubu üyeleri için kitaplarını imzaladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co