Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Başkan Uysal, TÜM BEL-SEN pilav gününe katıldı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, MURATPAŞA’DA TEK İŞVERENİNİ TOPLUM OLDUĞUNU BELİRTEREK, “İŞVEREN MURATPAŞALI KOMŞULARIMIZ VE BİZ DE ONLARIN ÇALIŞANLARIYIZ” DEDİ.

Başkan Uysal, TÜM BEL-SEN pilav gününe katıldı
30 Nisan 2018 - 14:08
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’da tek işverenini toplum olduğunu belirterek, “İşveren Muratpaşalı komşularımız ve biz de onların çalışanlarıyız” dedi.

Başkan Uysal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesinde Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) tarafından düzenlenen pilav gününe katıldı. CHP Antalya Milletvekilleri Mustafa Akaydın ve Niyazi Nefi Kara’nın da yer aldığı etkinliğe Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlendiği Antalya Edebiyat Günleri için Antalya’da bulunan edebiyatçılar da hazır bulundu.

Antalya Edebiyat Günleri’nde bu yıl onur ödülü alan edebiyatçılar Adnan Özyalçıner, Ahmet Telli, İnci Aral’ın da katıldığı pilav gününde Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı ve şair Ferruh Tunç da bir şiirini okudu.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada Muratpaşa’mızda işverenin toplum olduğunu söyledi. “İşveren Muratpaşalı komşularımız ve biz de onların çalışanlarıyız” diyen Başkan Uysal, bu yapı içinde Muratpaşa Belediyesi’nde emek dengesini de korumaya azami şekilde dikkat ettiklerini söyledi.

Ancak akıllı ve robot sistemlerle gelen sanayi 4.0 sürecinin milyarca işsiz ve yoksul insan ortaya çıkaracağı uyarısında bulunan Başkan Uysal, “Sendikaların, aydınların ve siyasetle uğraşanların bu sürecin üzerine büyük bir titizlikle eğilmesi gerekiyor. İşsizlik dalgası Avrupa’da faşist partileri iktidara taşıyor. 1 Mayıs öncesi bunun altını çizmek istedim. Hepimizin 1 Mayıs’ı kutlu olsun” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co