Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Yücel’den sporculara triatlon daveti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,27. Alanya Triatlonu’nun 30 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirileceğini bildirdi.

Başkan Yücel’den sporculara triatlon daveti
28 Eylül 2017 - 15:40

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,27. Alanya Triatlonu’nun 30 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirileceğini bildirdi.

Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Eylül ayının son encümen toplantısında Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün gündemindeki konular görüşülerek karara bağlandı. Encümen toplantısının ardından Başkan Yücel, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

“Triatlon müjdesi”

Triatlonun cumartesi günü yapılacağını kaydeden Başkan Adem Murat Yücel, “Bu yılda triatlonu Alanya’da gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz günlerde birçok spekülasyona neden olan triatlon organizasyonuyla ilgili farklı gelişmeler yaşandı. İptal süreci yaşandı ancak Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleriyle bu durumun yaşanmasının hemen ardından devreye girdi ve yarışı Alanya’da yapabilmemiz için gerekli adımları attı. Biz de bu doğrultuda 30 Eylül Cumartesi günü sabah 08.00’de Galipdere Plajı’nda startı vereceğiz öğleden sonra da ödül töreni yapacağız. İlgili müdürlüklerimiz son hazırlıkları tamamlıyor. Şu anda her hangi bir sorun yok. Tüm sporseverleri bu organizasyonu izlemeye bekliyoruz” dedi.

“Alanya muz lifi”

Tarihi Alanya Kalesi ve Bedesten’de Alanya’nın kültürel varlıklarını korumak adına Vural Gökçaylı’nın patenti Alanya’da olan Muz Lifi Projesi’nin tanıtımı ve tekstilde alternatife dönüşebilmesi için düzenleyeceği defilenin de büyük ses getireceğini ifade eden Başkan Yücel, “Vural Gökçaylı’ya teşekkür ederiz bu organizasyon için. Sayılı konuğun katılacağı etkinlik ulusal basın tarafından da yakından takip edilecek. Bu sayede Alanya’nın tanıtımının yanı sıra muz lifi projemizi de dünyaya duyurma fırsatı bulacağız. Bu organizasyonun çok ses getireceğine inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

“Göç İdare binası”

Yücel, son olarak Göç İdaresi ile ilgili de açıklamalarda bulunarak, “Göç İdaresi jandarmanın olduğu yere bizim imar çalışmamız sonrası taşınacak. En kısa sürede bunu da tamamlamayı hedefliyoruz. Göç İdaresi binası olması için izin vereceğiz. Şu anda Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün de bir yer arayışı var. Benim talebim her iki kurumu da o araziye toplamak. Çünkü Alanya’mız 79 milletten 17 bin yabancının yaşadığı bir yer. Şu anki yeri Alanya’ya yakışmayan bir yer. Sayın valimizin de desteğiyle Göç İdaresi burada hizmet verecek” dedi.

Alanya haber

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat