Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Batı Akdeniz ihracatçılarına kargo kolaylığı

BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HAKKI BAHAR, LOJİSTİK KANALLARIN DAHA ETKİN KULLANILMASI VE YENİ NAKLİYE ALTERNATİFLERİNİN OLUŞTURULMASI İÇİN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ BELİRTTİ.

Batı Akdeniz ihracatçılarına kargo kolaylığı
20 Aralık 2018 - 12:20

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ve Turkish Cargo arasında imzalanan protokol 2019 yılı sonuna kadar uzatıldı. İki kurum arasında Ekim ayında imzalanan protokol ile ihracatçılar hem zamandan hem de nakliye ücretinden kazanç sağlayacak.

BAİB tarafından bölge ihracatını artırmak ve lojistik kanallarını zenginleştirmek için yürütülen çalışmalar sürüyor. Bu çerçevede BAİB ile Turkish Cargo arasında Ekim ayında imzalanan ve 2018 yılında sona erecek protokol, BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bahar’ın girişimleriyle 2019 yılı sonuna kadar uzatıldı. İhracatçılar tarafından yoğun ilgi gören protokol ile BAİB üyesi ihracatçıların hem zamandan hem de nakliye ücretinden kazançlı çıkması sağlanıyor.

BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bahar, lojistik kanallarının daha etkin kullanılması ve yeni nakliye alternatiflerinin oluşturulması için göreve geldikleri ilk günden bu yana çalışmalar gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Bu çerçevede 1 Ekim 2018 günü Turkish Cargo ile protokol imzaladık. Protokol yıl sonuna kadar geçerliydi. Karşılıklı görüşmeler sonucu protokolü 1 yıl daha uzattık. İhracatçılarımız, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da ürünlerini Turkish Cargo ile Rusya’ya gönderebilir” dedi.

Batı Akdenizli ihracatçıların, ürünlerini yine aynı fiyata göndereceğini açıklayan Bahar, “Bu yıl, genel kargo taşıma ücreti 100 kilogram ve üzeri ürünlerde 1 kilogram için 0,60 dolar, bin kilogram ve üzeri ürünlerde 1 kilogram için 0,55 dolar. Bu rakam bozulabilir kargoda ise 100 kilogram ve üzeri ürünlerde 1 kilogram için 0,65 dolar, bin kilogram ve üzeri ürünlerde 1 kilogram için 0,60 dolardı. 2019 yılında da aynı rakamlar geçerli olacak. İhracatçımız, 2019 yılında da 2018 fiyatlarına göre ürünlerini Moskova’nın Vnukova Havalimanı’na gönderebilecek” diye konuştu.

Bahar, dar gövdeli uçakların 1 ton geniş gövdeli uçakların ise 15 ton kargo taşıyabildiğini söyledi.

Antalya turizminin bu yıl oldukça iyi bir sezon geçirdiğini dile getiren Bahar, “2019 yılında turizmin daha da iyi olacağı erken rezervasyon rakamları ile kendini gösterdi. Antalya ile Moskova arasındaki hava trafiğinin yoğunlaşması bölgemizden daha fazla ürünü havayoluyla Rusya’ya taşımak anlamına da geliyor” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat