Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Bebek ve Çocuk Beslenmesi İle İlgili En Güvenilir Bilgiler “Bu Çocuk Aç” Kitabında

Bebek ve Çocuk Beslenmesi İle İlgili En Güvenilir Bilgiler “Bu Çocuk Aç” Kitabında
06 Eylül 2019 - 6:07
banner

Bebek ve Çocuk Beslenmesi İle İlgili En Güvenilir Bilgiler “Bu Çocuk Aç” Kitabında 

Çocuk sahibi olmak isteyen aileler bebeklerinin olacağı haberini aldıkları o ilk andan itibaren tatlı bir telaş içerisine girerler. Hamilelik döneminde annenin sağlıklı bir süreç geçirebilmesi adına her türlü fedakarlık ve özen gösterilirken, bir yandan da bebek dünyaya geldikten sonra nasıl bir hayat düzenine geçileceği planlanmaya başlanır. Özellikle ilk defa çocuk sahibi olacak anne ve babalar, daha önce çocuk sahibi olan diğer anne ve babalara göre çok daha tecrübesiz oldukları için bebeklerinin sağlıklı gelişmesi ve rahat bir hayat sürmesi adına öğrenebilecekleri her şeyi bebek dünyaya gelmeden araştırmak, öğrenmek isterler. 

Kendilerini bebek ve çocuk gelişimi hakkında edindikleri bilgiler ile geliştirmek, bebekleri ile birlikte öğrendikleri tüm bu bilgileri en doğru şekilde deneyimlemek isteyen aileler için günümüzde oldukça fazla kaynak bulunuyor. Bebek ve çocuk gelişimi, beslenmesi ve bakımı gibi birçok konuda yazılan kitaplar, makaleler ebeveynlerin doğru adımlar atarak çocuklarını büyütebilmeleri için oldukça faydalı olmakta. Kaynak araştırırken en çok önem verilmesi gereken husus ise başvurulan kaynakların güvenilirliği. Doğru kaynaktan, en güvenilir ve doğru bilgileri edinmek isteyenler için Hande Kaşkaş’ın bu çocuk aç ve acıkınca yer kitapları ideal bir seçim olabilir.  Hande Kaşkaş’ın bu çocuk Aç adlı kitabında ek gıda hakkında merak edilen her şey, doktor onaylı 117 bebek ek gıda tarifi, alanında uzman 8 değerli uzmanın anne sütüyle başlayan ve tüm ek gıda serüvenini anlatan yazıları ve annelerin tavsiyeleri bulunuyor. 

Doğduğu ilk andan itibaren anne sütü ile beslenmeye başlayan bebek, ilk altı ayını doldurduktan sonra anne sütüne ilave olarak ek gıdalarla da beslenmeye devam eder. Ek gıda döneminde en çok önem verilmesi gereken konular; ek gıdaya geçiş sürecini doğru zamanda yapmak ve verilen ek gıdaların bebekte ishal, kabızlık sorunları ya da alerji sorunları oluşturmayacak nitelikte olmasıdır. Ek gıdaya geçiş sürecinde ailelerin en sık yaşadığı problemler arasında bebeğin verilen ek gıdalara gösterdiği olumsuz tepkilerle mücadele etmek ve ek gıda tariflerinin yanlış seçilmesi sayılabilir.   

İşte tüm bu sorunları yaşayan aileler için “Bu Çocuk Aç” ve “Acıkınca Yer” kitapları hakkında Hande Kaşkaş şunları söylüyor;

“Kızımın doğması ile beraber devamlı bir arayış içerisindeydim. Doğduğundan itibaren ‘Onunla hangi aktiviteleri yapabilirim, ona nasıl kitaplar okuyabilirim, zihinsel gelişimini nasıl güçlendirebilirim?’ diye düşünüp internette çok vakit harcardım. Daha sonra ek gıda süreci başladığında ‘Hangi besini ne zaman verebilirim? Nasıl beslemeliyim?’ sorularına internette cevap aradım. Bir anne olarak okudum, araştırdım ve değerli uzmanlardan yardım alarak “Bu Çocuk Aç” ve “Acıkınca Yer” ek gıda tarif kitaplarını çıkarttık.Ve bu sayede anneler internette vakit harcamadan doğru bilgiye kitaplarımızdan daha kısa sürede ulaşma imkanı buldu. Düşündüm ki bebeklerimizin sadece karnını değil aynı zamanda kalbini de beraber doyuralım. Bebeklik.com.tr web sitesinde bebeklerinizin hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için aradığınız tüm ürünleri bulabileceksiniz.”

Bebeklerinin ve çocuklarının en sağlıklı şekilde gelişmesini ve büyümesini isteyen aileler bebeklik.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve bebek gelişimi için masal kitapları, aile çocuk kitapları, aktivite ve boyama kitapları, zeka kartları, puzzle ve eğitici ahşap oyuncaklar bulabilirler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co