Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Belediye meclisinde ticaret alanı düzenlemesi tartışması

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL’İN YOKLUĞUNDA EKİM AYI DEVAM MECLİSİNE AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ MESUT KOCAGÖZ BAŞKANLIK YAPTI. MECLİSTE 44 MADDE GÖRÜŞÜLÜRKEN, YEŞİLOVA MAHALLESİ’NDE MURATPAŞA BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KULLANIMINDA OLAN PARSELİN, TİCARET ALANI OLARAK YENİDEN DÜZENLEMESİNE YÖNELİK OLAN MADDEDE ÇIKAN KARAR BAŞKAN ÜMİT UYSAL’I KIZDIRDI. MHP GRUP SÖZCÜSÜ SELÇUK SENİRLİ , MADDE ÜZERİNDEN AK PARTİ VE CHP’NİN ANLAŞMASINI MANİDAR BULDUĞUNU İFADE EDERKEN, MADDENİN İLGİLİ DAİREYE TEKRAR GÖNDERİLMESİNİ İSTEDİ. BU SÖZLER ÜZERİNE ÜMİT UYSAL, SELÇUK SENİRLİ’YE CEVAP VERDİ.

Belediye meclisinde ticaret alanı düzenlemesi tartışması
13 Ekim 2017 - 20:00

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yokluğunda Ekim ayı devam meclisine Ak Partili meclis üyesi Mesut Kocagöz başkanlık yaptı. Mecliste 44 madde görüşülürken, Yeşilova Mahallesi’nde Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün kullanımında olan parselin, ticaret alanı olarak yeniden düzenlemesine yönelik olan maddede çıkan karar Başkan Ümit Uysal’ı kızdırdı. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli , madde üzerinden AK Parti ve CHP’nin anlaşmasını manidar bulduğunu ifade ederken, maddenin ilgili daireye tekrar gönderilmesini istedi. Bu sözler üzerine Ümit Uysal, Selçuk Senirli’ye cevap verdi.

“Kamusal bir alanla ilgili anlaşma iması hoş değildir”

Bugüne kadar birçok maddenin AK Parte ve MHP’nin oy çokluğuyla geçtiğini dile getiren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, maddenin kamu yararı olan bir madde olduğunu dile getirdi. Uysal, “Çevresindeki bütün araziler ticari alandır. Eğer bu arazi değerlendirilebilirse 500 bin nüfuslu Muratpaşa’da, doğalgaz tadilatları nedeniyle yok olan asfalt altyapısının yenilenmesine devam edilecek. Burası Ahmet Ağanın kişisel bir yeri değildir. Kamusal yararda arkadaşlarımı hassasiyetle davranmaya çağırıyorum. Kamusal bir alanla ilgili anlaşma iması hoş değildir. Tamamen toplumun yararı söz konusudur. İki partinin aynı oyu kullandığı bir ortamda anlaşma ima ediliyorsa bu beni geçmişteki maddelerle ilgili düşünceye sevk etti” şeklinde konuştu.

“Uysal’dan Bayraktar’a da tepki gösterdi”

Komisyonda evet oyu kullanan Ak Parti’nin Grup sözcüsü Bahattin Bayraktar, yaşanan tartışmalar üzerine maddenin yeniden imar ve şehircilik dairesine gönderilmesini istedi. Bayraktar’ın bu teklifi Ümit Uysal daha çok kızdırırken, “Bu maddeyi yeniden komisyona gönderirseniz çok ayıp olur. Burası tamamen kamu mülküdür. Buradan elde edilecek parayla Muratpaşa’nın asfaltları yenilenmeye devam edecektir. İki çift laf için komisyona gönderiyorsanız kamusal olmaz. Antalya’nın gündeminde de düşmez. Çok ayıp olur, ortada komisyon raporu var. Kamunun mülkü yok mu olsun? Kamunun mülkü değersiz mi gitsin? Bu nasıl anlayış? Hangi partiden olursanız olun yaptığınız çok ayıptır. Bu yaptığınız Bütün Antalya’ya duyururum. Yaklaşım son derece çiğdir. Meclise gelen kamu yararı taşıyan en önemli maddelerden biridir. Komisyon kararının arkasında durmuyorsunuz” dedi.

“Tartışılan madde yeniden komisyona gitti”

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, hiçbir belediye ya da parti ile husumetleri olmadığını ifade ederek, madde ile ilgili şerhini en başta koyduğunu belirtti.

Tartışmaların ardından yapılan oylamada, MHP ve Ak Parti’nin vermiş olduğu oylarla madde ilgili komisyona tekrar gönderildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat