Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sokak hayvanları için özel beslenme sistemi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KIZILLI KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA SAHASINDA YAŞAMLARINI SÜRDÜREN SOKAK HAYVANLARI İÇİN SU VE MAMAMATİK MAKİNESİ BIRAKTI. MURATPAŞA BELEDİYESİ İSE PARKLARA UYARI AFİŞLERİ ASTI.

Sokak hayvanları için özel beslenme sistemi
16 Ağustos 2017 - 11:36
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kızıllı Katı Atık Düzenli Depolama Sahasında yaşamlarını sürdüren sokak hayvanları için su ve mamamatik makinesi bıraktı. Muratpaşa Belediyesi ise parklara uyarı afişleri astı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi katı atık tesisine sokak hayvanları için iki adet su sebili, mama ve sumatik koydu. Her iki belediyenin sokak hayvanları için yaptığı çalışmalar hayvanseverlerin takdirini topladı. Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık, tüm sokak hayvanlarının özgürce yaşam hakları olduğunu söyleyerek, onların hakkını korumak adına mücadele ettiklerini söyledi.

“Büyükşehirden su ve mamamatik”

Hem şiddet gören hem de açlık ve susuzluk çeken sokak hayvanlarına yardım etmek amacıyla çeşitli yerlere başvuru yaptıklarını dile getiren Yanık, “Bu kapsamda destek istediğimiz Kızıllık çöplük alanına, Büyükşehir Belediyesi tarafından su ve mamamatik makineleri konuldu. Artık geride kalan hayvanlar açlık ve susuzluk çekmeyecek. Köpekler aralıklar ile bakımevine alınarak kısırlaştırılıp tedavi görecek ve besleme bölgelerine geri bırakılacak. Orada yaşayan yüzlerce hayvanın beslenmesini sağlamış olduk. Emeğine geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca sokak hayvanlarının korunması amacıyla Muratpaşa Belediyesince parklara afişler asıldı. Bu duyarlılıklarından dolayı belediyemize teşekkürler” dedi.

“Dayanışma grubundan teşekkür”

Antalya Hayvan Hakları Dayanışma Grubu Temsilcileri Tugba Acar ve Şebnem Ebinç ise son dönemde sokak hayvanlarına yönelik olumsuzlukların yanında, güzel olayların da olduğunu kaydetti. Acar ve Ebinç, sokakta hayvanların su ve beslenmesini sağlayan, önemseyen, koruyucu tedbirler alan belediyelere tüm hayvanseverler adına teşekkürlerini iletti.

Acar ve Ebinç, Ermenek barınağında hayvanların bulunduğu ortamın temizliğini, sahiplendirilmesini ve yasal uyarı afişi bastırılmasını sağlayan belediyeyle gurur duyduklarını belirtti.

“Muratpaşa’dan afiş”

Öte yandan Muratpaşa Belediyesi ise sokak hayvanlarının şiddete maruz kalmaması için parklara, “Sokaklar sahipsiz hayvanların yaşam alanıdır. Beslenmelerine engel olmak, hayvanlara zarar vermek, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince cezai işleme tabidir” yazılı uyarı afişleri astı. Ayrıca yine Muratpaşa Belediyesinin Ermenek barınağına kedi evi ve köpeklerin altına istenilen paletleri yapmaya başladığı bildirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -