Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Berlin’de, Kaleiçi rüzgarı

MURATPAŞA BELEDİYESİ, BU YIL 52’NCİSİ DÜZENLENEN VE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TURİZM FUARLARI ARASINDA GÖSTERİLEN ITB BERLİN 2018’DE KÜÇÜK BİR KALEİÇİ KURDU. FUARIN DÜZENLENDİĞİ MESSE BERLİN’DE 45 METREKARELİK STANTTA, ESKİ ANTALYA’YI ÇEVRELEYEN KALEİÇİ SURLARININ ANITSAL YAPILARINDAN HADRİAN KAPISI, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS GEÇİCİ LİSTESİ’NE KABUL EDİLEN YİVLİ MİNARE VE KALEİÇİ KONAĞI REPLİKALARI YER ALIYOR.

Berlin’de, Kaleiçi rüzgarı
08 Mart 2018 - 11:38

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ITB Berlin 2018’de, Kaleiçi’yle Muratpaşa’nın parçası olduğu Türkiye standına ilginin yoğun olduğunu söyledi.

Muratpaşa Belediyesi, bu yıl 52’ncisi düzenlenen ve dünyanın en önemli turizm fuarları arasında gösterilen ITB Berlin 2018’de küçük bir Kaleiçi kurdu. Fuarın düzenlendiği Messe Berlin’de 45 metrekarelik stantta, eski Antalya’yı çevreleyen Kaleiçi surlarının anıtsal yapılarından Hadrian Kapısı, UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’ne kabul edilen Yivli Minare ve Kaleiçi Konağı replikaları yer alıyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin standını fuarın ilk gününde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da ziyaret etti. Başkan Uysal, fuarının ilk gününde Muratpaşa’nın da parçası olduğu Türkiye standına ilginin oldukça sevindirici olduğunu söyledi. 2 yıllık bir durgunluk döneminin ardından 2018’in turizm sektörü açısından çok daha iyi bir yıl olacağının sinyallerin ITB Berlin’de ortaya çıktığını aktaran Başkan Uysal, “Daha fazla sayıda turisti, bu yıl Antalyamızda göreceğiz. 2018 bütün yaralarımızı saracağımız bir yıl olabilir” dedi.

Başkan Uysal, “Muratpaşa Belediyesi olarak Kaleiçi konseptiyle 4’üncü kez ITB Berlin’e katılıyoruz. Kaleiçi’ni gündelik yaşamın devam ettiği kentin çekirdeği, yaşayan antik bir kent olarak tanıtmamız; dünyayı burayı görmeye, hikayelerimizi, tarihimizi paylaşmaya davet etmemiz lazım. İşte biz bunu yapıyoruz. Antalya’da deniz kenarında dinlenme üzerine kurulu bir turizmden çok daha fazlasını sunabilecek bir kent. Kaleiçi, turizmi 12 aya yayma çalışmaları içinde çok özgün bir yere sahip ve ITB Berlin’de turizm profesyonellerinin dikkatini de Kaleiçi’ne çekmek istiyoruz.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al