Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

BM Dünya Turizm Örgütü 22. Genel Kurulu yapıldı

CHENGDU ŞEHRİNDE DÜZENLENEN BMDTÖ 22. OTURUMUNA, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ İLE AKDENİZ TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ (AKTOB) BAŞKANI ERKAN YAĞCI DA İŞ KONSEYİ ÜYESİ OLARAK KATILIM SAĞLADI.

BM Dünya Turizm Örgütü 22. Genel Kurulu yapıldı
18 Eylül 2017 - 11:34
banner

Çin’in Chengdu şehrinde düzenlenen BM Dünya Turizm Örgütü Genel Kurulu (BMDTÖ) 22. oturumunun açılışına 130’un üzerinde ülkeden bin 300’den fazla delege katıldı.

Chengdu şehrinde düzenlenen BMDTÖ 22. oturumuna Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da iş konseyi üyesi olarak katılım sağladı. Genel kurulda 2018-2019 yılı öncelikleri, BMDTÖ etik kurallarının uluslararası bir konvansiyona dönüştürülmesi ve teknolojinin turizm üzerindeki etkisi tartışma merkezini oluşturdu.

Meclis gündeminde önümüzdeki dört yıl için genel sekreter seçimi de yapıldı. Gürcistan Büyükelçisi olarak görev yapan Zurab Pololikashvili, 2018-2021 yılları arasında BMDTÖ Genel Sekreterliği görevini yürütecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve AKTOB Başkanı Erkan Yağcı genel kurulda BMDTÖ Genel Sekreteri Taleb Rifai ile de görüştü. Görüşmede Dünya Turizm Örgütü kapsamında Türkiye’nin liderliğinde bir kültür ve turizm komitesi kurulması kararlaştırıldı.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim