Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Briç ustaları Muratpaşa’da

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, BRİÇ TUTKUNLARI İLE BİRARAYA GELDİ.

Briç ustaları Muratpaşa’da
18 Temmuz 2018 - 12:32

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, briç tutkunları ile biraraya geldi.

Antalya’da düzenlenen 2018 Batı Akdeniz Kulüpler Bölge Elemelerinde 2’nci olan Muratpaşa Belediyespor’un briç sporcuları kupalarını Başkan Ümit Uysal’a takdim etti. 28 kulübün mücadele ettiği elemelerde elde edilen başarı dolayısıyla Başkan Uysal, sporcuları kutladı. Başkan Uysal, briçin her şenden önce bir zihin sporu olduğunu belirterek sporun diğer branşlarında olduğu gibi briçin daha geniş kitleler tarafından oynanması için destek verdiklerini söyledi.

Bu çerçevede Antalya’da düzenlenen bazı turnuvalarda Muratpaşa Belediyesi adına özel bölümler düzenlendiğine dikkat çeken Başkan Uysal, “Nasıl vücut sağlığı için spor yapmamız gerekiyorsa zihin sağlığı için de briç yapılabilecek spor dalları arasından önde gelmektedir. Bununla birlikte, briç zihinsel rahatsızlıkların oluşumunu önlediği bilinmektedir” diye konuştu.

Her ne kadar briç özellik belli bir yaş kesiminin yaptığı spor olarak görülse de 10 yaşından başlayarak çocukların briç öğrenmesi, gelişimleri için olumlu sonuçlar doğurduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Çocukların bu zihin sporunu öğrenmesi, analitik ve çok yönlü düşünme, konsantrasyon, planlı olma gibi özelliklerini geliştirecektir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat