Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Bucaklılar ’Tarhana Günü’nde buluştu

BUCAK KÜLTÜR DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NİN TARHANA GÜNÜ ANTALYA’DAKİ BUCAKLILARI BİR ARAYA GETİRDİ. MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL’DA TARHANA GÜNÜNE KATILARAK TARHANANIN TADINA BAKTI.

Bucaklılar ’Tarhana Günü’nde buluştu
03 Kasım 2018 - 13:44

Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin tarhana günü Antalya’daki Bucaklıları bir araya getirdi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’da Tarhana Günü’ne katılarak Bucak Tarhanasının tadına baktı. Başkan Uysal, “Özellikle biz Antalya bölgesinde Bucaklılara çok güveniyoruz. Bucaklı insanlarımız, iş dünyamızın lokomotifidir” dedi.

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin inşa ettiği ve Avrupa’nın en büyük sivil toplum örgütleri yerleşkesine sahip Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde, Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği tarhana gününe katıldı.

Dernek başkanı Enver Yiğit’in hoşgeldiniz konuşmasından sonra söz alan Başkan Uysal, sivil toplum kuruluşlarının yerel yönetimlerini ve genel yönetiminin paydaşı olduğunu söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının aynı zamanda ortak aklı tesis etmek, kamu bütçesini doğru yerlere harcanmasını sağlamak ve genel olarak ödenen vergilerin takibini yapmak gibi bir sorumluluğu da olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bir derneğin doğal kendi tabanı vardır onlara faydalı olmaya çalışır ama ikinci bir görevi de kamu yönetimini denetlemek olması lazım” dedi. Türkiye’nin de hızla bu aşamaya geçmesi gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Bu ekonomik krizde toplumun önderlere ihtiyacı var. Özellikle biz Antalya bölgesinde Bucaklılara çok güveniyoruz. Bütün iş adamlarımızın, bütün sektörlerimizin inovasyona, farklı bakışı açılarına ihtiyacı var. Gerçekten Bucaklı insanlarımız, iş dünyamızın lokomotifidir. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Böyle bir Cumartesi sabahını, böyle bir toplumsal çalışmaya, böyle bir ortak akıl ortamına vakit ayırdığınız için tebrik ediyorum.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat