Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Büyükşehir, Kemer’i sezona hazırlıyor

KEMER’İN YAZ AYLARINDAKİ EN İŞLEK VE RENKLİ CADDESİ OLAN LİMAN CADDESİ’NİN YENİLENEREK, TURİZME ÖNEMLİ KATKI SAĞLAMASI HEDEFİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN PROJE TAMAMLANDI. KENT MOBİLYALARININ MONTAJI GİBİ SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR. BAŞKAN MENDERES TÜREL KISA BİR SÜRE ÖNCE ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEMİŞ VE ‘TÜRKİYE REKORUNA İMZA ATARAK, KISA BİR SÜREDE PROJEYİ TAMAMLAYACAĞIZ. YENİ SEZONA KEMER’İ BOMBA GİBİ HAZIRLAMIŞ OLACAĞIZ. KEMER 2020 MODEL OLACAK’ DEMİŞTİ.

Büyükşehir, Kemer’i sezona hazırlıyor
30 Nisan 2018 - 12:58

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kemer Liman Caddesi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar tamamlandı.

Kemer’in yaz aylarındaki en işlek ve renkli caddesi olan Liman Caddesi’nin yenilenerek, turizme önemli katkı sağlaması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje tamamlandı. Projede kent mobilyalarının montajı gibi son rötuşlar yapılıyor. Başkan Menderes Türel kısa bir süre önce çalışmaları yerinde incelemiş ve ‘Türkiye rekoruna imza atarak, kısa bir sürede projeyi tamamlayacağız. Yeni sezona Kemer’i bomba gibi hazırlamış olacağız. Kemer 2020 model olacak’ demişti.

Renkli ve konforlu cadde

Caddedeki düzenleme çalışması tamamlandı. Kemer’e modern bir kimlik ve vizyon kazandıracak proje kapsamında Liman Caddesi’nin başından sonuna kadar süs havuzu, dinlenme alanları, zemin yenilemesi, kolon kaplamaları, binaların cephe boyaları ve peyzaj çalışmaları yapıldı. Caddenin alt yapısı yenilenirken, zemin doğal taşlarla kaplandı. Caddeyi daha güzel bir görünüme kavuşturmak için yeşil alan çalışması gerçekleştirildi.

Her şey düşünüldü

Proje kapsamında birbirinden farklı ağaç türleri, süs bitkileri, çim ekimi ve ışıklandırma çalışması yapıldı. Rengarenk görüntüsüyle farklı bir havaya bürünen caddeye yürüyüş yolu boyunca vatandaşları güneşten koruyacak gölgelikler de takıldı. Yetkililer, cadde üzerindeki tüm binaların yağmur inişlerinin yer altına alınıp yağmur suyu giderine verildiğini ve Türk Telekom’un hatlarının da yenilendiğini belirtti. Caddede ekipler kent mobilyalarının ve oturma gruplarının monte işlemlerini sürdürüyor.

Yaklaşık 12 milyon lira yatırım maliyetli proje ile Kemer yeni bir cazibe merkezine kavuşacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al