Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Büyükşehir kreşlerinde mezuniyet coşkusu

Büyükşehir kreşlerinde mezuniyet coşkusu
02 Temmuz 2024 - 10:20

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde hizmet veren kreş ve gündüz bakımevlerinde eğitim gören çocuklar yılsonu gösterileri ile büyüledi.
Programın sonunda kep fırlatma töreni ile mezun olan miniklere diplomaları takdim edildi.

Antalya merkezde yer alan Güzeloba, Yenigün, Kanal ve Cam Piramit Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören minikler, Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda düzenlenen törende mezuniyet heyecanı yaşadı.
Minikler, yılsonu gösterilerinde hazırladıkları dans şovlarıyla büyük beğeni topladı.
Ailelerin de hazır bulunduğu programda, öğrenciler 2023-2024 eğitim öğretim döneminde elde ettikleri bilgi ve yetenekleri sahneleme imkanı buldu.
Büyükşehir Belediyesi kreş öğrencilerinin gösterileri alkış toplarken, aileler çocuklarının performansları karşısında büyük mutluluk yaşadı.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ VE GELECEĞE YATIRIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Güven Ulutekin, yaptığı konuşmada “Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve geleceğin nesillerini en iyi şekilde yetiştirmek bizim en büyük önceliğimizdir.
Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 14 ilçede 15 kreşimizle hizmet veriyoruz.
Amacımız, sizlerin bize emanet ettiği çocukları Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, vatan sevgisiyle, ülkesine, milletine ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmek” dedi.

19 İLÇEDE 36 KREŞ VE 5 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ

Ulutekin, hedeflerinin 19 ilçede 36 kreş açarak 5 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu ifade ederek, “Yeni açılan kreşlerle öğrenci sayımız 2 bine yaklaştı.
Tasarruf tedbirlerine rağmen yeni kreşler açmaya devam edeceğiz.
Bazı kreşlerimiz ücretsiz, bazıları ise ekonomik ve uygun fiyatlarla hizmet veriyor.
Bu projeye destek veren Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum.
Antalya genelinde bu projeyi yaygınlaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak:Antalya Büyükşehir Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr