Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Büyükşehir’den yangınzede aileye yardım

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ERMENEK MAHALLESİ’NDE GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE EVİ YANAN AKÇAKALA AİLESİNE NAKDİ YARDIM, EŞYA VE SOSYAL KART DESTEĞİ VERDİ.

Büyükşehir’den yangınzede aileye yardım
21 Şubat 2018 - 15:08

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ermenek Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde evi yanan Akçakala ailesine nakdi yardım, eşya ve sosyal kart desteği verdi.

Muratpaşa İlçesine bağlı Ermenek Mahallesi’nde geçtiğimiz gün elektrik kontağından çıkan yangın Akçakala ailesini evsiz ve eşyasız bırakmıştı. Üç çocuğu ve eşiyle birlikte yangından kurtulmayı başaran Mehmet Ali Akçakala’nın evi kullanılmaz hale geldi. AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nın ilk ihtiyaçlarını karşıladığı aileye Büyükşehir Belediyesi yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akçakala ailesinin yanan evinde incelemelerde bulundu ve ihtiyaçları tespit etti.

Yeni bir ev kiralanan aileye hızlı bir şekilde eşya ve araç-gereç yardımında bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi ayrıca aileye nakdi yardım, sosyal kart desteği ve sosyal danışmanlık hizmeti de sağladı. Ailenin okuyan üç çocuğu için eğitim desteği verilirken, çocukların istedikleri zaman faydalanabilmeleri için kıyafet yardımı da yapılacak. Akçakala ailesi uzatılan yardım eliyle sıkıntılarını bir nebzede olsa çözmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yüzleri güldü

Yangın sonrası yaptıkları yardım çağrısına Büyükşehir Belediyesi’nin hemen karşılık verdiğini kaydeden Mehmet Ali Akçakala, “Allah’ıma şükürler olsun aileme bir zarar gelmeden yangından kurtulduk ama evimiz küle döndü, bir iğne bile kurtaramadık. Büyükşehir’den yardım isteğinde bulundum hemen yetkililer gelip inceleme yaptı ve birkaç gün içinde eşyalarımızı getirdiler. Felaketin ilk anlarından itibaren yanımızda olan ve bize her türlü desteği sağlayan AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı’na ve Büyükşehir Belediyemize ne kadar teşekkür etsek az. Onların sayesinde ocağımız yeniden tütecek” diye konuştu.

Eşi Cahide Akçakala da “Kış ortasında böyle bir şey yaşadık evimizi kaybettik ama Büyükşehir sahip çıktı onlar eşya getirmeseydi destek vermeseydi halimiz ne olurdu” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat