Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Çalımbay: “Eto’o ile ilgili karar verilmeli”

Çalımbay: “Eto’o ile ilgili karar verilmeli”
07 Eylül 2017 - 12:09

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kafasında sorunları olan takım kaptanın takıma faydasının fazla olmayacağını belirterek, “Sorunlarla sahaya çıkıyorsa onun verimi düşer. Eto’o ile ilgili nasıl bir karar verilecekse biran önce verilmesi gerekir”dedi.

Çalımbay, Süper Lig’in 4.haftasında sahalarında karşılaşacakları Galatasaray maçı öncesi Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Çalımbay, Galatasaray maçından önce Eto’o sorunun gündeme gelmesinin üzücü olduğunu belirterek, geçen sene güzel bir sezon geçirdiklerini ve ligi iyi bir yerde bitirdiklerini söyledi.

Sorun ve sıkıntılar olsa dahi Antalyaspor’un ligi iyi bir yerde bitireceğinin altını çizen Çalımbay, “Buna yürekten inanıyorum. Bazı sorun sıkıntı var. Bu sorun 3-4 haftadan beri devam eden sorun. Kamuoyu ile paylaşmadık. Şu ana kadar bu sorunlarla gittik.Ligde çizdiğimizi çizgi herkes için farklı olabilir.Bizim için kaygı var. O da Akhisar maçında kaybettiğimizi 2 puandır” diye konuştu

“Hazır olan oyuncu oynar”

Antalyaspor’un önüne bakması gerektiğini vurgulayan Çalımbay, “Milli takım arasını iyi değerlendirdik. Sorunlarımızın bu arada çözüleceğine inanıyordum. Ama bakıldığı zaman takım kaptanı Samuel Eto’o’nun açıklamaları iyi bir açıklama değil. Bizler açısından takım açısından kamuoyu açısından iyi değil. Ben futbolun dışındaki sorunlarla uğraşmak istemiyorum. Ben lige yoğunlaşmak istiyorum, ligde başarılı olmak istiyorum. Bazı eksikliklerimiz olabilir ama hepsini tamamlayacağız. Bizim yaptığımız transferler iyi oyuncular. Ama yazılıyor çiziliyor, hemen William oynayacak gibi yansıtılıyor. Menez ve William’ın oynama şansı yok hiçbiri hazır değil. Nasri dahil. Djourou ve Nasri mecburiyetten oynadı. Onlara da zaman gerekiyor. Göründüğü gibi her şey hazır oynatılacak durumda değil. Biz onları hazır olduğu zaman oynatabiliriz. Kim olursa olusun hazır olmayan oyuncuyu oynatmam. Bize baya bir zaman lazım” ifadelerine yer verdi.

“Kafasında sorun olan kaptanın bize faydası olmaz”

Her şeyden önce Eto’o krizinin acilen çözülmesi gerektiğini aktaran Çalımbay, “Göreve geldiğimde de Eto’o krizi vardı, şu anda da aynı krizle karşı karşıyayım. Devre arası oldu yine Eto’o krizi oldu. Bu sene başında yine Eto’o’nun problemleri var. Bu takımımıza zarar veriyor. Taraftara, yönetime,Eto’o’ya zarar veriyor. Bu olayların bir an önce çözülmesi gerekiyor. Galatasaray maçı öncesi bu sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorum. Takımla zaten yaşadığım sıkıntılar var. Bu olayların bir an önce öyle böyle bitmesi gerekiyor. Biz lige dönelim, maçlarımıza dönelim. Burada başarılı olmak istiyorum. Geçen sene nasıl yaptıysak yine yaparız. Ama ben huzur içinde sorunsuz şekilde çalışmak istiyorum. Saha içindeki sorunlarla uğraşırım ama saha dışındaki olayların bu boyuta gelmemesi gerekir. Şu an tüm basın bizim problemleri yazıyor. Eto’o, kendisine değer verilmediğini söylüyor. Ona en güzel değer kesinlikle veriliyor. Ben kendisiyle geçen sezondan beri çalışıyorum, çok memnunum. Hiçbir sorun yok, antrenmanlarında iyi, maçlarında da iyi oynuyor. Biz sorunları olan kafasında sorunlarla maç oynayan takım kaptanının bize faydası fazla olmaz. Kendine göre sorunları vardır. Eto’o’nun bu sorunları çözmesi gerekir” diye konuştu.

“Menez’i 20 dakika gördüm”

Takımdaki tüm oyunculara ihtiyacı olduğunu söyleyen Çalımbay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bizim lige yeniden başlamamız gerekiyor. Bizim takım net olarak yeni oyunculardan tam verim almamız şu an mümkün değil, onları beklememiz gerekir. Yabancı oyuncu alındı hemen oynayacak diye bir durum yok. Menez’i ilk defa Alanyaspor maçında 20 dakika gördüm. O karşılaşmada maç eksiği olan arkadaşlarımızın iyi duruma gelmeleri için oynadık. Burada başarılı olmak istiyorsak geçen seneki havayı yakalamamız gerekiyor. Yönetim,taraftar, futbolcuların aynı havayı yakalamalıdır.”

“Yönetimle Eto’o sorunu çözülmeli”

Çalımbay, Eto’o ile ilgili sorunu yönetimin bildiğini ifade ederek, “Bunu çözecek olan yönetimdir. Öyle böyle çözülmesi gerekiyor. Bizim Galatasaray maçını analiz etmemiz gerekirken şimdi bu sorunları konuşuyoruz. Yepyeni bir hava yakalamamız gerekiyor. Sorunlardan kurtulmamız gerekiyor. Hasta olan Nasri’yi düşünürken şimdi başka şeylerle uğraşıyoruz. Oyuncularımızı motive etmemiz gerekiyor. Takım kaptanı bu sorunlu kafasıyla ne kadar faydalı olur bilemiyorum. Yönetim de zorda kalıyor. Buradaki kaosun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Transferin bitmesine iki gün kaldı. Biran önce transfer süresinin bitmesini istiyoruz. Artık işimize bakalım. Yolumuza bakalım. Bazı sorunları şimdiden bitirmemiz gerekiyor ki biz işimize bakalım. Geçen sene de sahanın içinden çok dışındaki sorun vardı, şimdi de aynı konuma geldik. Biz sadece sahayla uğraşmak istiyoruz. Benim tek yoğunlaşacağım yer yeşil saha olmalıdır. Galatasaray ile çok zor maçımız var. Oraya yoğunlaşmamız gerekiyor. Biz yönetim ve Eto’o’dan bu sorunun çözmesini bekliyoruz. Eğer bu sorunları iki gün içinde çözemezsek lig boyu devam edecek bir sorun. Yönetime güveniyorum, bu güne kadar güzel işler yaptılar. Eto’o’nun da duyarlı olacağını bu olayın tatlıya bağlanacağını bekliyorum” değerlendirmesini yaptı.

“Karar verilmeli”

Sahanın içindeki her türlü soruna cevap verilebileceğinin altını çizen Çalımbay, “Saha dışındaki olaylara bir şey diyemiyorum. Sorunlarla sahaya çıkıyorsa onun verimi düşer. Eto’o’yu da kazanmamız gerekiyor. Eto’o ile ilgili nasıl bir karar verilecekse biran önce verilmesi gerekir” dedi.

“Herkes aldığı paranın hakkını verecek”

Et’o’o ile sürekli görüştüğünü dile getiren Çalımbay, “Bu olaylar 3 haftadan beri var. Ben Eto’o ile her zaman görüşüyorum. Bazı şeyleri içimizde tutarız. Bugün antrenmana katılacak. Sorunlarımızı giderdiğimiz an bu takım iyi olacak. Radikal kararlar vermemiz gerekiyor. Ben kendi adıma radikal kararları yapacağım. Burada biz kimseye taviz vermeyeceğiz. Herkes işine bakacak, herkes takımı için mücadele edecek, herkes aldığı paranın hakkını verecek. Kulüp herkesin hakkını veriyor. Onun için herkes aldığının hakkını vermesi gerekir. Eto’o’nun mukavalesi devam ediyor. Tek şey yönetimle konuşup bütünüyle sahada olması gerekiyor. Herkese ihtiyacımız var. Eto’o antrenmanlarda çok iyi. Dünkü açıklamaları baya sert olduğu için mecburen bir açıklama yapılması gerekiyordu. Bizim teknik ve saha açısından bir sıkıntımız yok. Yönetimle Eto’o arasında” açıklamasını yaptı.

“Bu takım iyi yere gelecek”

Sahalarındaki Galatasaray maçından istedikleri şekilde ayrılmaları gerektiğini vurgulayan Rıza Çalımbay, “Takımıma yürekten inanıyorum. Ufak tefek sorunlar var. Bu takım çok iyi yere gelecek. Her şey olabilir. Biz istikrarı yakalayana kadar sıkıntı yaşayacağız. Bazı şeyler var onların hiçbirine izin vermeyeceğim” dedi.

“Transfer dengesi”

Nasri transferi takım içindeki maddi dengeleri bozmuş olabilir mi Sorusunu cevaplayan Çalımbay, şu ifadelere yer verdi:

“İşin gerçeği odur. Tabi ki dengeler bozuldu. Bu bir gerçek. Birisi yüksek birisi az. Herkesin bir değeri vardır. Dengeleri oturmak gerekiyor. Eto’o’da büyük parayla geldi. Dengesizlik var tabi ki. Hiçbir oyuncumun ne aldığını bilmiyorum. Para işine hiçbir zaman girmedim. Aradaki denge bozuluyor.”

“Takımda huzur istiyorum”

Transfer yapmayacaklarını takımında sadece huzur istediğini söyleyen Çalımbay, “Ben huzur istiyorum, ne parada ne başka şeyde gözüm var. Bu sezonu mükemmel şekilde bitirmek istiyorum. Benim işim sahanın içinde. Benim de huzur içinde çalışmak için ne gerekiyorsa yapılması gerekir. Herkes bizden başarı bekliyor. Sahada bunu yapmamız gerekir. Bunlarla uğraşamam. Antalyaspor iyi yönetime sahip, Antalya’yı marka takım yapmak istiyor. Bu iş takım oyunudur. Herkes takımla oynayacak. Hemen aldın oynayalım olmuyor. Taraftarı kaybetmememiz gerekiyor. Antalyaspor büyük bir camiadır, layık olduğu yere gelecek. Futbolcu arkadaşlarımızın da kapasitelerinin çok çok üstüne çıkması gerekiyor” açıklamasını yaptı.

“Yabancı oyuncuların oynaması”

Yönetimin yeni transferlerin oynatılması yönünde bir baskısının olmadığını işaret eden Çalımbay, “Bana onu kimse söyleyemez. Yönetimimizden böyle bir şey gelmez. Yönetim bana yeni oyuncu aldık oynat diye bir şey söylemedi. Bu yönetim Antalyaspor için çok iyi işler yapmaya çalışan yönetim. Takımın Avrupa’da iyi yerlere gelmesini istiyor. Hazır olmayan bir oyuncunun oynama şansı zor. Maç eksiği olan oyuncularımızı hazırlık maçlarında oynatacağız. Sandro, Deniz ve Zeki’nin olmayışı bizim dengemizi bozdu” diye konuştu.

“Mücadele eden oynar”

Menez’in durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Çalımbay, “Menez’i ilk defa 20 dakika Alanyaspor maçında gördüm. Menez’in maç eksiği var. Sezon başında bizimle değildi zaten. En az 3 tane 90 dakika hazırlık maçı oynaması gerekiyor. Burada yüreğini ortaya koyan mücadele edecek oynayacak. Ben kariyerliyim, ben yabancıyım diye bir şey yok. Bu seneyi iyi şekilde bitirmemiz gerekir.”dedi.

“Takımı Galatasaray maçına hazırlamalıyım”

Eto’o’nun transfer olması halinde bir planınız var mı sorusuna Çalımbay şu cevabı verdi:

“Gelişmeler benle alakalı değil. Transfer düşünmüyorum. Her transferde bir şey çıkıyor. Geçen seneki kadromdan memnundum. Ne Mbilla ne Motta gitsin istedim. Benim tek istediğim şey huzur. Eto’o’nun kendine göre doğrusu var. Yönetiminde kendi kuralları var. Bizim Galatasaray maçını konuşmamız lazım. Lig lideri, üç maçını kazanan bir takım var. İki günde bu takımı toparlayıp Galatasaray maçına hazırlamaktır. Takviyelerimiz iyi yerlere gelirse güzel bir sezon yaşayacağız. Birlik bütünlük içinde çok iyi bir hava yakalamamız gerekir. Her oyuncumun sahaya çıkarken tertemiz çıkması gerekir.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al