Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çalışma tezgahları imalathanelerin en önemli gereçleri !

Çalışma tezgahları imalathanelerin en önemli gereçleri !
27 Temmuz 2021 - 11:37

Kalıpların , iş ekipmanların, hırdavat malzemelerinin saklanması için günümüzde bir çok çeşit yol bulunmaktadır. Kimi firmalar bu tarz iş ekipmanlarını kilitli ve kapaklı dolaplar da saklamaktadır. Kimi firmalar ise, özellikle tamirhane ve atölye gibi firmalar iş ekipmanlarını profil kutu ve çelikten imal edilen çalışma tezgahı modellerin de saklamaktadırlar. Metal çalışma tezgahları imalathanelerin en önemli gereçleridir. Çünkü üzerinde çalışma imkanı sağlaması nedeniyle , elektrikçilerden tarafından, oto tamircileri tarafından oldukça yoğun bir şekilde tercih edilir. Ayrıca tamirhanelerde tekerlekli takım arabası modelleri de oldukça talep görür. Çünkü mobilite günümüzde önemli bir yer almaktadır. İş ekipmanları kolaylıkla iş yerinde yer değiştirilmelidir. Tamirhaneler ve özellikle atölyeler takım arabalarını oldukça çok kullanılır. Kilitli ve çekmeceli olması, tekerlekli olması nedeniyle bir çok eşyayı içinde barındırır.

Metal takım arabalarının çekmeceleri teleskopik raylı olarak üretilebilir. Veya eski tip rulmanlı şekilde de üretilebilir. Metal keson modelleri de aynı tip ürünlerdir. Fakat takım arabalarına kıyasla daha ince malzemeden imal edilir. Bunun nedeni çelik eşya ürünlerinin kullanım amaçlarının farklı olmasından kaynaklanır.

Sağlam bir çelik dolap alırken bir takım şartlara dikkat etmenizde fayda vardır. Öncelikle piyasada adı duyulmuş ve uzun yıllardır bu sektörde olan, ürünlerinin fiyatları aşırı uygun olmayan, sattığı ürünlere garanti süresi veren ve yüksek kaliteli 1.sınıf hammadde kullanan firmaları tercih etmeniz, alacağınız ürünün kalitesini de belirlemektedir. Örneğin soyunma dolabı modelleri piyasada bolca bulunmaktadır. Fakat kaliteli ve kalitesiz bir çok ürünün bulunması nedeniyle doğru bir tercih yapamayabilirsiniz. Bunun için ucuz ve adi malzeme kullanmayan, eski ve köklü, ürünlerine garanti veren firmaları tercih etmeniz daha uygundur.

İmalathaneler de malzemelerin saklanması için iki tip dolap çeşidi bulunur. Öncelikle hafif tip yükler için dosya dolabı modelleri oldukça uygundur. Yaklaşık olarak rafların taşıma kapasitesi 30 kg’dır. Anahtarlı ve kapaklı kilitlidir. İçerisindeki raflar seyyardır, istenilen yüksekliğe ayarlanmaktadır.  İkinci seçenek ise ağır tip yükler için malzeme dolabı modelleri kullanılmaktadır. Raflar yaklaşık 80 kg taşımaktadır. Anahtarlı ve kilitlidir. Kapakları ve rafları ekstra güçlendirilmiş takviyelidir. İçerisinde çekmece veya takım asma panosu gibi ekstra donanımlar eklenebilir.

Okullarda ve fabrikalarda çok gözlü dolaplar tercih edilmektedir. Emanet dolapları olarak kullanılır ve içerisinde cep telefonu, çanta, ayakkabı , baret gibi eşyalar saklanmaktadır. Öğretmen dolabı adıyla da anılan bu çelik dolaplar, günümüzde spor salonları ve dershane gibi ortamlarda oldukça fazla kullanılır. Cep telefonlarının saklanması için cep telefonu dolabı modelleri gibi 50 gözlü telefon dolapları modelleri de oldukça yoğun kullanılır. Metal dolap dünyası gelişen teknoloji ile gün geçtikçe  yeni tip modelleri de içinde barındırmaktadır. Engin Metal Çelik Eşya firması yaklaşık 50 yıllık tecrübeli kadrosuyla çelik dolap konusunda lider firmaların başında gelmektedir. Engin Metal Dolap firması ile iletişime geçerek işçileriniz ve çalışanlarınız için metal ofis ekipmanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al