Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Cami ısıtma sistemleri ile camilerin ısınma sorunları ortadan kalkıyor!

Cami ısıtma sistemleri ile camilerin ısınma sorunları ortadan kalkıyor!

Cami ısıtma sistemleri ile camilerin ısınma sorunları ortadan kalkıyor!
10 Ocak 2022 - 9:07

Cami ısıtma sistemleri ile camilerin ısınma sorunları ortadan kalkıyor!

Camiler ısıtma panoları ve karbon filmler sayesinde artık çok daha güzel ısınıyor. Camiler mimarileri ile dikkat çeken yapılardır. Cami gibi büyük alanlarda ısınma sorunları ile çok fazla karşılaşılıyor. Özellikle camilerin ısınmaları için zeminlerin ısınması gerekiyor. Sıcaklık aşağıdan her zaman yukarı doğru çıkar. Bu nedenle halı altı ısınma yöntemlerinin kullanıldığı camiler her zaman sıcak olmaktadır.

Soba, küçük alanların ısınması için yeterli olabilir. Elektrik ve kaloriferlerin olduğu alanlarda da ısınmak mümkündür. Fakat cami gibi büyük alanlarda gelen elektrik ve doğalgaz faturaları çok yüksek oluyor. Cami ısıtma panoları ve karbon filmler sayesinde yüksek faturalara son veriliyor. Detaylar için: https://nurmuhendislik.net/isitma-otomasyon-sistemleri/

Karbon film ile ısınma daha ekonomik olduğu ve kesin çözüm üreten yöntem olduğu için tercih ediliyor. Bakır iletkenler arasında hem ekonomik hem de iyi bir iletken olduğu için karbon filmlerin uçlarına bakırlar yerleştiriliyor. Böylece caminin her alanına eşit ısı yayılımı sağlanıyor. Bu yöntem sayesinde yüksek faturalara son verildiği gibi kömür, odun gibi malzemeler ile uğraşmak zorunda kalınmıyor.

Camilerde ısınma sorunlarının en iyi şekilde çözümlenmesinin yanında bu yöntem güvenli olduğu için gelen kişilerin güvenliği de kontrol altına alınmış oluyor. Keçe, alüminyum gibi malzemeler kullanılarak zeminlerin yalıtımları yapılıyor. Isı kontrol panelleri sayesinde ısı ayarları yapılabiliyor. Termostatlı panolar ayarlanan programı uyguluyor. Şifreli olan panolar görevliler tarafından ayarlanabiliyor. Kullanımı oldukça kolay olduğu, güvenli olduğu için camilerde en ideal ısınma yöntemi karbonlu halı altı sistemleridir.

Camilerde en uygun ısıtma yöntemi halı altı karbon film ısıtıcılardır. Ortalığı kırıp dökmeden uygulanan yöntemde israf da yoktur. Çalışması kolaydır ve ayarlanabilir. Ekonomik olması da caminin ısınma masraflarını düşürür. Daha fazlası için: https://nurmuhendislik.net/ ziyaret edin.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat