Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Carvento: Araç Kiralamanın En Konforlu Yolu

Carvento: Araç Kiralamanın En Konforlu Yolu
06 Temmuz 2022 - 14:46

Carvento: Araç Kiralamanın En Konforlu Yolu

Havaların ısınması, tatil planlarının yapılması ve bayram tatilinin yaklaşmasıyla birlikte araç kiralama hizmetlerine gösterilen ilgi zirveye ulaşmış durumda. Ülkemizin turistlerin yoğun ilgi gösterdiği lokasyonlardan biri olması da yaz aylarında araç kiralama hizmetlerine gösterilen talebin artmasının nedenleri arasında sayılabilir. Carvento ticari araç kiralama ve hafif ticari araç kiralama hizmetlerinin yanı sıra bireysel araç kiralama hizmetlerinde de kaliteli, hızlı, ekonomik ve güvenli hizmetleriyle dikkat çekiyor. Yaz aylarının yoğunluğu içerisinde herhangi bir ulaşım sorunu yaşamamak için Carvento ile iletişime geçerek seyahat tarihlerinize göre rezervasyon yaptırabilir ve yolculuğunuzda konforu garantileyebilirsiniz.

Tüm dünyayı etkileyen pandeminin kontrol altına alınması ve aşılanma oranlarının giderek artması sonucu bu yıl tatil sezonu her zamankinden daha yoğun olacağa benziyor.  Bunun etkisi araç kiralama şirketlerinin, sezona beklediğinden daha hızlı bir giriş yapması noktasında da kendini gösteriyor. Araç kiralama hizmetlerine gösterilen ilgi sonucu pek çok kişi son anda ortaya çıkan araç kiralama taleplerini karşılama noktasında istediği aracı kiralayamama gibi durumlarla karşılaşabiliyor. Bu yüzden araç kiralama sektörünün deneyimli isimleri araç kiralamayı düşünen kişilere, araç kiralama rezervasyonlarını seyahat tarihi belli olur olmaz yani mümkün olduğunca erken yapmalarını öneriyor.

Yaz Tatili İçin Araç Kiralarken Bu Noktalara Dikkat

Tüm yıl boyu dört gözle beklenen yaz tatiline çıkarken herkesin isteği hiçbir sorunla karşılaşmadan keyifli ve konforlu bir tatil geçirmektir. Bunun için tatile doğru atılan ilk adım olan araç kiralama hizmetinde araç seçiminin doğru bir şekilde yapılmasıdır. “Hangi aracı kiralamalıyım” diye düşünüyorsanız cevabı bulmak için öncelikle tatile çıkacağınız kişi sayısını göz önünde bulundurmanız faydalı olur. Kişi sayısına ve elbette yanınızda ne kadar eşya götüreceğinize bağlı olarak mutlaka kiralayacağınız aracın bagaj hacmini değerlendirmelisiniz.  Çocuklu, kalabalık ya da eşyası çok olan ailelerde hem bagaj hacmi hem de iç dizaynı geniş araçların tercih edilmesi yolculuk sırasında konforu sağlayacak önemli bir etken haline gelebilir.

Son dönemlerde gelen akaryakıt zamları hem dizel hem benzinli araçlarla ulaşım maliyetlerini etkilemektedir. Tatilin keyfini tasarruflu bir yolculukla katlamak, şehir içi ve şehir dışı kullanımlarda uygun yakıt tüketimi olan araçlar seçerek mümkündür. Bu noktada 100 km üzerinden hesaplama yapılacak gidilecek yolun durumuna göre seçim yapılabilir. Ayrıca Carvento uzmanlarıyla iletişime geçerek de bütçenize uygun az yakan kiralık araç alternatifleriyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Yaz aylarında sıcakla baş etmek kolay değil. Sıcaklıkların giderek yükseldiği dönemlerde yolculuğunuzu konforlu bir şekilde tamamlamak için kiraladığınız aracın kliması olmasına özen gösterin. Eğer uzun yol yapacaksanız koltuk ve direksiyonda kişiye özel ayarlamalar yapılabilen araçları kiralamak önemli bir avantaj haline gelebilir. 

Çocuğunuz varsa ve yolculuk sırasında keyifli vakit geçirmesini istiyorsanız aradığınız çözüm araç içinde dokunmatik özelliği olan multimedya sistemler olabilir. Görsel ve video oynatıcılar çocukların unutulmaz bir yolculuk yaşamalarını sağlayabilir.

Şunu tekrar hatırlatmak istiyoruz başta yaz ayları olmak üzere sömestr, bayram gibi tüm yoğun dönemlerde erken rezervasyon yaptırmak avantajlıdır. Böylece ihtiyaçlarınıza en uygun aracı kiralama, istediğiniz özelliklere sahip bir araçla bütçenize uygun bir yolculuk yapma imkanını elde edebilirsiniz.

Ek Sürücüye İhtiyacınız Var mı?

Araç kiralama hizmetleri genellikle tek sürücü olarak alınır. Araç kiralama sözleşmesi ve prosedürler dahilinde normal şartlar altında aracı, yalnızca araç kiralamayı yapan kişinin sürmesi gerekir. Aracın, araç kiralama hizmeti alan kişi dışında bir başka sürücü tarafından sürülmesi durumunda gerçekleşen bir kaza ya da hasar halinde hem araç kiralama hizmeti alan kişi hem de araç kiralama şirketi açısından olumsuzluklar meydana gelebilir.

Eğer aracı bir başka kişi daha kullanacaksa ek sürücü hizmeti alınması gerekir. Ek bir ücrete dahil olan ek sürücü hizmeti sayesinde araç kiralama sözleşmesinde belirtilen isim ek sürücü olarak sigorta devre dışı kalmadan aracı kullanabilir. 

Carvento araç kiralama sözleşmesinde açık ve net bir şekilde belirtildiği üzere kiralanan aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda adı geçen kişi ya da kişiler kullanabilir. Ek bir ücret karşılığı ek sürücü hizmeti almak özellikle uzun yolculuklarda sürücünün konforunu ve yolculuğun güvenliğini artırma noktasında önemli bir avantaj olarak değerlendirilir.

Ek sürücü hizmeti alınacağı durumlarda standart prosedürler geçerlidir. Araç kiralama hizmetinin standart prosedürlerine ek olarak kiralanacak araç özelinde sağlanması gereken yaş sınırı ve sürücü belgesi gibi ek koşullar varsa bunlar aynı şekilde ek sürücü için de geçerlidir. Araç kiralama hizmeti sırasında ek sürücüye ait belgeler de ibraz edilmelidir. Eğer ek sürücü hizmeti alınmadıysa ve araç kiralama hizmeti alan sürücü dışında bir başka sürücü tarafından kullanılırsa araç kiralama hizmeti alan için de sözleşme dışı bir şekilde aracı kullanan için de yasal sorumlulukların devreye gireceği unutulmamalıdır. Bu nedenle herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için gerekli durumlarda mutlaka ek sürücü hizmeti alınmalıdır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al