Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çatı Kaplama ile Yapıların Ömrünü Uzatmak Mümkün

Çatı Kaplama ile Yapıların Ömrünü Uzatmak Mümkün
28 Haziran 2022 - 12:37

Çatı Kaplama ile Yapıların Ömrünü Uzatmak Mümkün

Su binalara nüfuz etmesi halinde yapıların taşıyıcı kısımlarındaki betonu bozarak, çatlatarak ve betonarme içindeki donatının taşıma kapasitesinin düşmesine neden olarak yapılar üzerinde çok ciddi zararlar oluşmasına yol açabilir. Yağmur, kar, toprağın nemi, kar ve binaların inşa edildiği zeminde bulunan yer altı suları gibi dış kaynaklı sulara ek olarak yapılar lavabo ve banyo gibi ıslak hacimlere bağlı olarak iç kaynaklı sulara da maruz kalırlar. Bu nedenle yapıların her türlü nedene, iç ve dış kaynaklı sulara bağlı olarak ortaya çıkabilecek olumsuz etkilerden korunabilmesinin sırrı su yalıtım çalışmalarıdır. Binaların suyun olası olumsuz etkilerinden korunması için suyun bina dışında tutulması gerekirken içme suyu deposu, havuz ve gölet gibi yapılarda bunun tam tersi olarak suyun yapının içinde tutulması için su izolasyon çalışmaları yapılması gerekir. Bu bilgiler ışığında her tür yapının güvenliğinin ve korunmasının üst düzeyde sağlanabilmesi için kaliteli, kullanım alanına ve amacına uygun malzemeler kullanılarak su izolasyon çalışmaları yapmanın en önemli nokta olduğu net bir şekilde ifade edilebilir.

İhtiyacınıza Uygun, Kaliteli ve Ekonomik Çözümler Protan Turkey’de

Su yalıtım malzemelerinin seçimi sırasında birtakım noktalara dikkat edilmesi yalıtım çalışmalarının başarılı olmasını sağlayan etkenlerden biridir. Hangi su yalıtım malzemesinin kullanılacağı seçilirken kullanım alanının ve amacının özelliklerine uygun seçim yapıldığı takdirde yalıtım çalışmalarından optimum fayda sağlanması mümkün olur. 

İzolasyon çalışması yapılacak alanlar birbirlerinden farklı özelliklere sahip olduklarından Protan Turkey farklı kullanım alanlarına ve amaçlarına uygun birçok farklı çeşitte membran üretimini gerçekleştirir. Bunun nedeni her bir yalıtım malzemesinin tüm uygulama alanlarında en doğru ve etkili yalıtım performansını sergilemesinin mümkün olmamasıdır. Bu nedenle yalıtım çalışmalarının gerçekleştirileceği alanda optimum faydanın sağlanabilmesi için hangi malzemelerin kullanılması gerektiği en doğru şekilde analiz edilmelidir. Bu sayede kullanılacak malzemede hangi teknik özelliklerin bulunması gerektiği belirlenir ve en doğru yalıtım malzemesi seçimi yapılır. Aynı zamanda su yalıtım malzemelerinin uygulamanın yapılacağı yüzey tipine göre değişiklik göstermesi de mümkündür. Su yalıtım çalışmalarının en titiz şekilde uygulanması gereken yerlerin başında mutfak, banyo ve balkon gibi ıslak zeminler gelir.

Protan Turkey kalitesiyle üretilen PVC, FPO-TPO gibi sentetik malzemelerin ısıl işlemden geçirildikten sonra yeniden kullanılması mümkün olmakla birlikte; EPDM gibi termoset türü malzemeler üretimlerinden sonra yeniden bir işleme tabi tutularak yeniden kullanılamazlar.

En sık kullanılan su izolasyon membranlarından biri olan Protan SE PVC örtüler güneş ışınlarına ve atmosfer koşullarına dayanıklıdırlar. Sıcak hava kaynağıyla birleştirmeye müsait, polyester taşıyıcılı PVC esaslı Protan SE PVC membranlar su yalıtımını sağlama amacıyla bahçe teras çatılarda, hafif metal çatılarda ve beton çatılarda kullanılabilirler. 

Protan SE PVC örtüler gibi Protan EX PVC örtüler de güneş ışınlarına ek olarak atmosfer koşullarına dayanıklıdırlar. Geotekstil keçe laminasyonlu, polyester taşıyıcılı Protan EX PVC su membranları panel üretimine ek olarak renovasyon uygulamalarında, hafif metal çatılarda, parapet ve dere yalıtımlarında sıklıkla kullanılırlar.

Yapıların temel bohçalamaları ile üstü kapanan su yalıtımı detaylarında Protan BA ve Protan BAT PVC örtüler kullanılabilir. Taşıyıcısız homojen ya da sinyal tabakalı, UV dayanımsız, PVC esaslı su yalıtım membranları olarak farklı alanlarda yüksek performanslı su yalıtım imkanı sağlarlar.

UV dayanımlı, taşıyıcısız ve taşıyıcılı homojen PVC esaslı su yalıtım membranı olan Protan Flexiground T&TG PVC örtüler gölet membranı olarak da adlandırılırlar. Su kanallarında, su toplama havuzlarında, çatı parapetlerinde ve yatay göletlerde yani UV’e açık alanların su yalıtım detaylarında kullanılmaları mümkündür. 

Protan Aqua Blue, Protan Turkey kalitesi ile geniş yelpazede sunulan membran ürünleri arasında yer alır. Protan Aqua Blue PVC membran ürünleri yangın suyu, kapalı içme suyu ve kullanım suyu depolarının su izolasyon detaylarında en yüksek performansın elde edilmesi için kullanılır. Ayrıca malzemenin yüzeyinde bakteri gelişimini engelleme özelliğine sahip antibakteriyel katkı bulunur. UV dayanımsız Protan Aqua Blue taşıyıcısız mavi renkli homojen PVC esaslı su yalıtım membran ürünü olma özelliğine sahiptir.

Drammen merkezli Protan yenilikçi çatı kaplama ve depolama çözümleri sunma amacıyla havalandırma sistemleri ve teknik tekstiller üretimine de devam etmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat