Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Çekme Karavan ve Motokaravan Farkları

Çekme Karavan ve Motokaravan Farkları
23 Şubat 2021 - 17:50
banner

Çekme Karavan ve Motokaravan Farkları

 

Günümüzde doğallığın ve rahatlığın tadını çıkarmak isteyen pek çok insan rotasını farklı alanlara çevirir. Çoğu zaman yolculuk için seçilen en ideal araç karavanlar olur. Doğayla uyum sağlayan karavanlar sayesinde keyifli bir yolculuk deneyimi elde edebilirsiniz. Size küçük bir evi dilediğiniz yere götürme fırsatı sunan karavanları birden farklı şekilde görebilirsiniz. Küçük bir alana eğlenceli ve geniş bir hayat kurmanızı sağlayan karavanlar birden farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Özellikle kullanım alanına bağlı olarak karavanların yapısı değişiklik gösterebilir.

 

Birçok kullanıcı çekme karavan ile motor karavan arasındaki farklı görmek ister. Genel olarak karavanın kullanım amacına bağlı olarak hangi karavanın daha avantajlı olacağı değişiklik gösterebilir. Çekme karavan ile motokaravan arasındaki farkı soranlar için işte cevabı;

 

Fiyat farkı

 

Hayalini kurduğunuz karavana ulaşmak için size en uygun seçeneğin hangisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle belirlediğiniz bütçe karavan seçiminde etkin rol oynar. Genel olarak çekme karavan ile motokaravan arasında belli bir fiyat farkı gözlemlenir. Çekme karavan diğerine kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Motokaravan için belli bir bütçeyi gözden çıkarmanız gerekir.

 

Karavan boyutu

 

Karavanı kullanım amacı ve kullanacak kişi sayısına göre alan boyutu büyük bir önem taşır. Çekme karavanlar çoğunlukla küçük iç hacme sahiptir. Motokaravan ise ona kıyasla çok daha geniş bir alan desteği sunar.

 

Trafik sigortası

 

Karavan sahibi pek çok kullanıcı trafik sigorta kapsamı hakkında net bilgilere ulaşmayı ister. Sahip olduğunuz karavana bağlı olarak ruhsat gerekliliği değişiklik gösterebilir. Çekme karavanlar genelde trafik sigortası kapsamında yer alır.

 

Motokaravan standart masraflara tabidir

 

Çekme karavan belli bir seviyeye kadar sigorta kapsamında yer alır ancak yılda bir kez fenni muayene işleminden geçmesi gerekir. Motokaravan ise daha fazla ödemenin yıl içinde yapılmasını gerektirir. Buna göre motokaravanda motorlu taşıtlar vergisi, trafik sigortası, fenni muayene gibi değişmez masraflar yer alır.

 

Kamp alanlarına uygunluk

 

Çekme karavan ile kamp alanlarında bağımsız bir şekilde kamp yapmak zordur. Motokaravan ise kamp alanına uygun teçhizatları barındırdığı için kusursuz bir şekilde kamp yapabilirsiniz.

 

Siz de aradığınız karavan çeşitlerini ve çok daha fazlasını https://www.truck1.com.tr/ sitesinde bulabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co