Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Cem Uzan’ın el konulan lüks işletmesi sahipsiz kaldı

BİR ZAMANLARIN BANKA-SANAYİ-MEDYA DEVLERİ ARASINDA YER ALAN UZANLAR GRUBUNUN, TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU (TMSF) TARAFINDAN EL KONULAN ANTALYA’DAKİ LÜKS İŞLETMESİNİN SON HALİ GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ. SAKLIKENT KAYAK MERKEZİ’NİN GÖBEĞİNDE YER ALAN LÜKS İŞLETME, HARABE GÖRÜNTÜSÜ İLE DİKKAT ÇEKERKEN, KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLER TARAFINDAN DA YAĞMALANDIĞI ÖĞRENİLDİ.

Cem Uzan’ın el konulan lüks işletmesi sahipsiz kaldı
21 Aralık 2017 - 10:38

Bir zamanların banka, sanayi, medya devleri arasında yer alan Uzanlar Grubunun, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan Antalya’daki lüks işletmesinin son hali görenleri hayrete düşürdü. Saklıkent Kayak Merkezi’nin göbeğinde yer alan lüks işletme, harabe görüntüsüyle dikkat çekti.

Antalya’nın 2 bin 200 rakımlı Beydağlar’ında yer alan Saklıkent Kayak Merkezi’nde kurulan 4 katlı turizm işletmesinin harabe hale geldiği, neredeyse tüm camlarının kırılarak içerisindeki bazı eşyaların alındığı gözlendi. En son TMSF’den TEDAŞ’a oradan da mahkeme kararıyla hazineye tescili gerçekleştiği öğrenilen işletme, bakımsızlıktan çürüme noktasına geldi.

“İçler acısı bir durum”

Öte yandan, Saklıkent Kayak Merkezi’ndeki eksiklikleri incelemek üzere bölgede toplantı gerçekleştiren Antalya Valisi Münir Karaloğlu da, işletmeye girerek incelemelerde bulundu. İşletmenin durumunu ‘içler acısı’ olarak yorumlayan Karaloğlu, “Gördüğünüz gibi çok hazır bir bina, aslında milli bir servet bu hale gelmiş, içler acısı bir durum var. Bunu yapan nihayetinde bizim insanımız. Biz insanımızı eğitemiyoruz, kamu malını koruma noktasında hassasiyet istemiyoruz demek ki. Yazık olmuş. Burası hazineye tescili olduktan sonra işimiz biraz daha kolay, belki valiliğe tahsisini alıp, Büyükşehir Belediyemiz, ticaret ve sanayi odamız hep beraber burayı gerçek çok prestijli bir noktaya taşıyabiliriz” ifadesini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al