Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Cesur Bir Kalp: Laurie Jo Reynolds

Cesur Bir Kalp: Laurie Jo Reynolds
21 Temmuz 2019 - 16:50

Cesur Bir Kalp: Laurie Jo Reynolds

Kilitle önümüzdeki 19 yıl boyunca banyoda kendinizi kilitleyin ve bunun zihninizi nasıl etkileyeceğini söyleyin. ”

Laurie Jo Reynolds; o siyaset ve sosyal alanlarda yaptığı çalışmalarla tanınan bir Amerikalı sanatçı. Çalışmaları, ceza hukuku sisteminde insanların sosyal dışlanmasına meydan okuyan eserlerden oluşmaktadır. Reynolds, sanatın kamu politikalarını şekillendirebileceğine ve “siyasi sanat”olarak gördüğü bu eserleri teşvik etmede önemli bir rol oynayabileceğine inanıyor. Ayrıca, şiddet olaylarından doğrudan etkilenen kişilerin adalet sistemine zarar vermesini önleyecek politikalar üretmek için de işbirliği yapmaktadır. Kurbanları önleyen ve insanların mahkumiyetten sonra olumlu ve üretken bir yaşam sürmelerine yardımcı olan çeşitli topluluklarda ortaklıklar vardır.

Tamms Hapishanesi Yapılan Proje Sayesinde Kapandı

2008 yılında, Reynolds Sanat tarihçisi Stephen Eisenmen, avukat Jean Snyder ve şair Nadya Pittendrigh ile proje oluşturarak çalışmaya  başladı. Bu projenin temel amacı Tamms Yüksek güvenlikli Hapishaneye kapatılan insanların, hücre ve tecritte duygusal yalnızlıklarını ve oluşan psikolojik travmalarını araştırmaktı. Tüm bu insanlık dışı Koşulları ve olayları değiştirmek için proje içinde çeşitli duruşmalar yapıldı. 5 yıl süren bu mücadele sonucunda Tamms yüksek güvenlikli cezaevi kapatıldı.

Tüm bu diplomatik süreçlere ek olarak, Reynolds ve meslektaşları çeşitli performatif faaliyetlerle işbirliği içinde mahkumlar, hapishane aktivistleri ve farklı siyasi çizgilerden insanlarla işbirliği yaptı. Şiir atölyeleri düzenlendi. Mahkumlar penmates ile sağlandı. PRFS adlı bir kampanya başlatıldı. Mahkumların hayallerinin talepleri doğrultusunda gönüllüler tarafından birçok fotoğraf çekildi ve sergilendi.

Olaylar evlerde, protesto yürüyüşlerinde ve Parlamento binalarında gerçekleşti. İnsanlarla ilişkiler yoluyla gelişen ve zamanla amacına ulaşan bu akıllıca düşünülmüş projeden sonra, birçok olumlu getiri gerçekleşti. Mahkum ailelerin hissettiği mutluluğu ve konforu gösteren çizgilerden bazıları:

Oğlum bu gece saat 18: 04’te aradı. Pontiac’da işler iyi görünüyor. Telefonları dolaşıyorlardı ve otomatik kesinti yoktu. Gardiyan geldi ve zamanının dolduğunu söyledi. Harika bir ziyaretti. Oğlum ve arkadaşları Pazar günü kişisel eşyalarını aldılar. Bazıları bahçeye çıktı. Ayrıca iki portakal ve taze meyve vardı! Küçük bir diş fırçası yerine normal bir diş fırçası ve normal bir kalem verildiğinden çok mutluydu. ”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al