Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Çevre hizmet ödülleri sahiplerini buldu

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE SORUNLARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (AKÇAM) TARAFINDAN VERİLEN ÇEVRE HİZMET ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

Çevre hizmet ödülleri sahiplerini buldu
30 Kasım 2018 - 16:54
banner

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKÇAM) tarafından verilen Çevre Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu.

Ulusal Danışma Kurulu, Mühendislik Fakültesi ve AKÇAM yönetim kurullarının yaptığı ortak toplantılar sonucunda, faaliyet ve hizmetler için 21. Akdeniz Üniversitesi çevre Hizmet Ödülleri verildi. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda yapılan ödül törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

“Çevreye ilişkin konular çok büyük önem arz etmektedir”

Çevre kirliliğiyle birlikte doğal kaynakların giderek azaldığına dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, çevreyi hızla kirleten insanların dünyayı yaşanabilir bir dünya olmaktan çıkardığını vurguladı. Vakit kaybetmeden önlemler alınması gerektiğine işaret eden Ünal, “Hızla artan iklim değişikliğinin kaçınılmaz sonu olan bitki ve hayvan neslinin tükenmesi, tüm dünyada tartışılan öncelikli gündem konulardır. Bu noktada çevreye ilişkin konular çok büyük önem arz etmektedir.” dedi.

“Bundan hepimiz sorumluyuz”

Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Can Ertekin ise çevrenin doğal kaynakların önemini her yerde hatırlatmaya çalıştıklarını dile getirdi. Çevre sorunlarının insanlığı tehdit ettiğine işaret eden Ertekin, “Bu sorunlara hep birlikte koordineli iş birliği içerisinde önleyebiliriz. Bugün tüm dünya küresel ısınma, kuraklık gibi insanlığın geleceğini tehdit eden sorunlarla mücadele veriyor. Bundan hepimiz sorumluyuz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödüller takdim edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co