Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Acarsoy Frigolu Taşımacılık

<strong>Acarsoy Frigolu Taşımacılık</strong>
08 Mayıs 2023 - 1:19

Acarsoy Frigolu Taşımacılık

Frigorifik araçlar eşliğinde gıda ürünlerinin nakliyesine yer vermekteyiz. Özel olarak tasarlanan ve bakımı yapılan araçlar eşliğinde ürünlerin nakliyesi sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Frigolu taşıma neticesinde ürünlerin zarar görmesi mümkün olmaz. Aksine ürünlerin ısı dengeleri dikkate alınır ve taşıma gerçekleşir. Bunun için:

 • Başta taşınacak olan ürünler incelemeye alınır.
 • Isı dengeleri ve sıcaklıkları göz önünde bulundurulur.
 • Ürünlere uygun olan araçlar temin edilir ve yükleme gerçekleşir.

Doğru planlama neticesinde taşımadan etkili bir sonuç alınır. Özellikle de ürünlerin hasar görmesi mümkün olmaz. Her türlü önlem alınır ve belirtilen adreslere ulaştırılması sağlanır. Hem hızlı hem de güvenli bir şekilde gıda nakliyesine geçilir. 

Frigolu Taşıma Türleri Nelerdir?

Frigolu taşıma için birkaç türe yer verilir. Temelde hepsinin soğuk taşıma adı altında ele alındığını belirtmek gerek. Taşınma için ısı dengeleri dikkate alınır ve bu türler arasından tercihte bulunulur. Mesela standart olarak +18 derece ve üstü dikkate alınır. Bunun arkasından:

 • Cool +15 ile +18 derece
 • Cold +4 ile +7 derece
 • Freeze -18 ile – 26 derece mevcut.

Yani bu derecelere göre muhafaza edilmesi gereken ürünler bulunuyor. Ürünün hassasiyetine göre aralarından tercihte bulunmak gerekir. Bu yolla araçlar hazırlanır ve taşımaya uygun hale getirilir. Son derece güvenli ve kaliteli bir şekilde frigolu nakliye devreye girer. Yani gıdaların hasar görmesi engellenir ve talep edildiği şekilde ulaştırılmasına özen gösterilir.

Standart  Frigolu Taşımacılık

Frigolu taşıma yukarıda belirttiğimiz türler eşliğinde ele alınır. Örneğin ilk başta standart ölçüler göz önünde bulundurulur. Ve de ürünler üzerinden ayarlama yapılarak nakliye hizmetlerine geçilir. Şöyle ki:

-Derece: Başta +18 ve üzerinde ki ısı dereceleri dikkate alınır. Bu dereceye uygun olan gıdaların temin edilmesi sağlanır. Daha çok paketli gıda ürünleri için araçlar hazırlanır. Oda sıcaklığında bozulma göstermeyecek olan gıdaların nakliyesine geçilir.

-Ürünler: Yukarıda belirttiğimiz özellikler gevrekler ve abur cuburlar için geçerli durumda. Örneğin bisküvi ile cips nakliyesinde oda sıcaklığı yeterlidir. Paketlenmiş çoğu ürün için +18 ve üstü derece dikkate alınır.

Cool Frigolu Taşımacılık

Frigolu taşıma ısı derecelerine göre farklılık gösterir. Mesela bunlardan bir tanesi de ‘cool’ olarak ifade edilir. Bu sefer ele alınan dereceler ve ürünler de değişmiştir. Mesela +15 – +18 derece üzerinden araçlar hazırlanır. Yani bu derecelerde bozulma göstermeyecek olan ürünlerin taşınması için harekete geçilir. Örnek vermek gerekirse:

 • Çikolata
 • Unlu mamüller
 • Yumurtalar

Her gıdanın hassasiyeti farklılık gösterir. Özellikle de ısıya bağlı olarak formları değişebilir. Form değişikliğinin ve bozulmanın önüne geçmek için ısı dereceleri önemli. Bunu göz önünde bulundurarak frigolu taşıma hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Taşınacak olan ürünün tüm özelliklerini dikkate alarak araçlarımızı temin ediyoruz.

,

Cold  Frigo Taşımacılık

Bir diğer frigolu lojistik türü de ‘Cold’ şeklinde ele alınır. Adı üstünde soğuk taşımacılık için harekete geçilir. Yine farklı derecelerden araç ısıları ayarlanır. Kamyon ya da tır eşliğinde belli başlı gıda malzemelerinin nakliyesine geçilir. Şöyle ki:

-Derece: Bu sefer +4 ile +8 derece arasında bozulma göstermeyen yiyecekler temin edilir. Taşıma için frigofirik araçlar hazırlanır ve nakliyeye geçilir. Araçların gıdaya uygun bir ısı, nem ile basınç ayarlamasına sahip olması sağlanır.

-Ürünler: Bu detaylara göre hazırlanan araçlardan süt ve süt ürünlerinin nakliyesi mümkün. Aynı zamanda sebze ile meyve nakliyesi için tercih edilir. Ürünler ısı dengesi sayesinde Türkiye’nin dört bir yanına gönderilir ve herhangi bir hasar görmesi mümkün olmaz.

Freeze Frigolu Taşıma

Tüm bu taşıma seçenekleri arasında freeze de yerini almıştır. Freeze frigolu taşıma en düşük dereceden nakliye anlamına gelir. Çünkü bu sefer ısı derecesi düşükte olan gıdalar temin edilir. Temelde – 18 ile – 26 derece arasında bozulma göstermeyecek olan gıdaların taşınması sağlanır. Örnek vermek gerekirse:

 • Deniz mahsulleri
 • Hazır yemekler
 • Dondurma
 • Tereyağı vb.

Yine bu ürünler için araçların özenle hazırlanmasına dikkat edilir. Isı ile nem dengesi ayarlanır. Ayarlamaların tamamlanması halinde gıdaların yüklenmesi sağlanır. Ve de gıdaların herhangi bir hasar görmeden nakliyesi gerçekleşir. En başta da gıdaların zarar görmemesi için araçlar özenle hazırlanır. 

Frigolu Taşıma Araçları Hangileri?

Taşımada temin edilecek olan ürünlerin adeti ve kiloları dikkate alınır. Bu yolla frigofirik araçlar temin edilir. Mesela kamyon ya da tır ile gıda taşımacılığına geçilmektedir. Hem bireysel hem de kurumsal olarak hizmet almak isteyenler bizimle iletişime geçmelidir. Bu yolla gerek araçları gerekse ürünleri değerlendirmeniz uzun sürmez.

Örneğin donuk et, tatlı ya da pasta taşımacılığı gibi bireysel hizmetlere başvurulabilir. Bu konuya ilişkin çağrı merkezlerimiz ile iletişime geçmelisiniz. Talepleriniz eşliğinde fiyat alabilir ve nakliye hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Frigolu Kurumsal Taşımacılık

Bireysel hizmetlerin devamında kurumsal olanlar geliyor. Mesela ilaç taşımacılığı için göz önünde bulundurulur. Yine ilaçlar da belirli ısı dengeleri üzerinden nakliye edilmelidir. Aksi takside bozulma göstermeleri uzun sürmez. Örneğin kimisi oda sıcaklığında temin edilmelidir. Bu aşamada:

 • İlaçlara özel taşıma koşulları ayarlanır.
 • Nakletme, depolama ve muhafaza etme adımları takip edilir.
 • Sıcaklık, nem ve basınç ayarlamalarına yer verilir.

Haplar, şuruplar ve serumlar için tüm bu ayarlamalar önemlidir. Uzman kadromuz ürün özelliklerine göre araçları hazırlanır. Arkasından da ilaçların güvenle muhafaza edilmesi sağlanır. Sabitlenen ürünler belirtilen adrese ulaştırılır. Kısacası doğru bir planlama neticesinde frigolu nakliye gerçekleşir. Ve de ilaçların herhangi bir hasar görmesi engellenir. Aksine doğru koşullarda saklanır ve belirtilen merkeze nakliyesi gerçekleşir.

Frigolu Nakliye Ücretleri

Gıda nakliyesine ilişkin birden fazla kategori ele alınır. Mesela standart, serin ya da dondurulmuş olacak şekilde nakliyeye yer verilir. Bunun için önce taşınacak ürünler dikkate alınır. Ürünlerin sayısı ve hassasiyetleri göz önünde bulundurulur. Böylece kamyon ya da tır tercih edilir, nakliyeye karar verilir.

Tüm bu yukarıda sıraladığımız faktörler üzerinden nakliye ücretleri çıkartılır. Müşterilerimiz öncesinden fiyat bilgisi alır ve nakliye günü belirler. Belirtilen gün içerisinde ürünlerin araca yüklenmesi sağlanır. Kaliteli ve güvenli bir şekilde ürün nakliyesi gerçekleşir. Bunun için son teknoloji araçlar kullanılır ve gıdaların hasar göresi engellenir.

Frigolu Taşımada Ürün Güvenliği

Önceden belirttiğimiz gibi ürün güvenliğine önem vermekteyiz. Bunun için başta taşınacak olan ürünler incelemeye alınır. İnceleme neticesinde araçlar tercih edilir ve ısı ayarlamalarına yer verilir. Tüm bu ayarlamalar sayesinde ürün güvenliği sağlanır. Yani gıdaların taşınma sırasında bozulması mümkün olmaz. Bu anlamda:

 • Periyodik bakımı olan araçlar temin edilir.
 • Araçlar son teknoloji ile donatılmış haldedir.
 • Isı, nem ve basınç dengelerine sahiptir.

Tüm bu özelliklere bağlı olarak ürün güvenliğine yer verildiği açık durumda. Hatta taşıma faaliyetlerimizi sigorta dahilinde yürütmeye devam ediyoruz. Yani taşınan ürünlerin hasar görmesi halinde sigortaları devreye girer. Tüm bu olanaklar bireysel ve kurumsal hizmetler için geçerlidir. Mesela ilaç taşımacılığı kurumsal olarak ele alınır ve sigortalar eşliğinde gerçekleşir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al