Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

CHP üyesinin “Önce CHP’de Adalet” yürüyüşüne OHAL engeli

ANTALYA’NIN KEMER İLÇESİ’NDE CHP ÜYESİ MUAMMER BAKIRCI, PARTİSİNDEKİ USULSÜZLÜK İDDİASINI DUYURMAK İÇİN “ÖNCE CHP KEMER’DE ADALET” SLOGANIYLA TEK KİŞİLİK YÜRÜYÜŞ BAŞLATTI.

CHP üyesinin “Önce CHP’de Adalet” yürüyüşüne OHAL engeli
09 Eylül 2017 - 13:46

Antalya’nın Kemer ilçesinde bir CHP üyesi, partiye üye kaydedilen kişilerin seçme seçilme hakkı kazanabilmeleri için gerekli 6 aylık süre beklenmeden delege belirleyecek muhtarlık bölgesi temsilcileri listesine konulduğu ve bunun parti tüzüğüne aykırı olduğu gerekçesiyle tek kişilik yürüyüş başlattı. Muammer Bakırcı’nın eylemi Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına takıldı.

CHP Üyesi Muammer Bakırcı, ilçe kongresi öncesi partiye 17 Mayıs’ta üye kaydedilen kişilerin seçme seçilme hakkı kazanabilmeleri için gerekli 6 aylık süre beklenmeden delege belirleyecek muhtarlık bölgesi temsilcileri listesine konulduğu ve bunun parti tüzüğüne aykırı olduğu gerekçesiyle “Önce CHP Kemer’de Adalet” sloganıyla tek kişilik yürüyüş başlattı. Kemer’den Antalya’ya gitmek üzere yürümeye başlayan Bakırcı, 5 kilometre sonra polis tarafından durduruldu. Bakırcı, polisin yönlendirdiği Kaymakamlıktan dilekçesine cevap verildikten sonra yürüyüşüne devam edebilecek.

Yürüyüş öncesinde açıklama yapan 45 yaşındaki Muammer Bakırcı, önümüzdeki ay yapılacak ilçe kongresinde ilçe başkanlığı için adaylık başvurusu yaptığını belirtti. Partiye 17 Mayıs’ta üye kaydedilen kişilerin seçme seçilme hakkı kazanabilmeleri için gerekli 6 aylık süre beklenmeden delege belirleyecek muhtarlık bölgesi temsilcileri listesine konulduğunu tespit ettiğini savunan Bakırcı, bunun parti tüzüğüne aykırı olduğunu ileri sürdü. Bakırcı, tespit ettiği usulsüzlüğü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’e ve Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem’e bildirdiğini kaydetti. Bakırcı, il ve genel merkez düzeyinde başvurularının gereği yapılmadığı için sesini duyurmak için yürüyüş kararı aldığını belirterek, “Kendi partisinde adaleti sağlayamayan bir parti ülkede adaleti nasıl sağlayacaktır. Partimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığım feyzle partiye gönül vermiş bir vatandaş olarak parti iradesinin ağalara, cemaatlere teslim edilemeyeceği ilkesi ile bu yürüyüşümü sonuna kadar sürdüreceğim. Sonuç alana kadar sürdüreceğim” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -