Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çoban: “İade süreci hızlanmalı”

MEMUR SEN İL TEMSİLCİSİ VE EĞİTİM BİR SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA ÇOBAN, TEDBİREN AÇIĞA ALINAN VE YARGI KARARIYLA MASUM OLDUKLARI ANLAŞILAN KAMU PERSONELİNİN İADE SÜRECİNİN HIZLANDIRILMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNDU.

Çoban: “İade süreci hızlanmalı”
09 Ocak 2018 - 9:18

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, tedbiren açığa alınan ve yargı kararıyla masum oldukları anlaşılan kamu personelinin iade sürecinin hızlandırılması gerektiğini savundu.

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, FETÖ/PDY soruşturmalarında tedbiren açığa alınan ve ByLock kullanmadığı teknik olarak ispat edilen kamu görevlilerinin iade sürecinin hızlanması için Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığının kendi personelinden yargı kararlarıyla suçsuzluğu ispatlanmış, çok uzun zamandır açıkta bekletildiği hâlde suçu ispatlanamamış, teknik incelemelerle ByLock kullanmadığı anlaşılmış personelin haklarının iadesi konusunda sorumluluk alması gerektiğini savunan Çoban, haksız yere bedel ödemiş kişilerin daha fazla bedel ödememesinin ülkenin adalet ve toplumsal geleceği açısından önemli olduğunu söyledi.

Mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini kaydeden Mustafa Çoban, darbeye karışan ve darbeyi destekleyenlerin hak ettikleri cezaya çarptırılmaları ne kadar gerekliyse kumpaslarla olaya dahil edilmiş masumların da daha fazla zarar görmemesinin yadsınamayacak derecede önemli olduğunu ifade etti. Çoban, “FETÖ’nün gizli haberleşme programı olarak bilinen ByLock kullanımlarıyla ilgili ortaya çıkan yeni durumla birlikte bu mücadelenin çok dikkatli, adil ve hızlı olması gerektiği bir kez daha anlaşılmıştır. Gelinen süreçte Milli Eğitim Bakanlığımız, yaptığı açığa alma işlemleri kadar Valilik veya Kaymakamlıklarca kendi personeli hakkında icra edilen işlemleri de aynı hassasiyetle takip etmelidir. Bakanlık ve mülki idare amirliklerince açığa alma işleminin sona erdirilmesinden sonra yapılacak iade süreçlerinde, haklılıkları tescil edilenler yeni bir mağduriyet yaşamamaları için eski görevlerine ve görev yerlerine iade edilmelidir. Terör örgütleriyle bağlantısı olan hiçbir kamu görevlisinin kamu görevi ifa etmesine müsaade edilmemeli, bunlar gerekli cezaya çarptırılmalıdır. Kumpaslar neticesinde veya kişisel garezlerle haksız yere ihraç edilmiş veya açığa alınmış kişilerin de görevlerine dönmelerini sağlamak adaletin gereğidir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat