Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Çocuk Gelişimi Uzmanı İnci: “Türkiye’deki her 3 evlilikten biri çocuk evliliği”

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI, KÜÇÜK YAŞTA YAPILAN EVLİLİKLERE DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA “ÇOCUK EVLİLİKLERİ” ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ.

Çocuk Gelişimi Uzmanı İnci: “Türkiye’deki her 3 evlilikten biri çocuk evliliği”
06 Aralık 2017 - 18:36

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, küçük yaşta yapılan evliliklere dikkat çekmek amacıyla “Çocuk evlilikleri” adlı konferans düzenlendi.

MATSO Otagar Toplantı Salonunda düzenlenen ‘Evcilik mi yoksa Evlilik mi?’ konferansı Çocuk Gelişimi Uzmanı Sema Ünlü İnci’nin sunumunda geniş bir katılımcıyla gerçekleştirildi. Konferansta İnci, Türkiye’deki her 3 evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu vurguladı. Erken yaşta yapılan evliliklerin bireyde ve toplumda ortaya çıkardığı sorunlara da değinen Sema Ünlü İnci, Kızların çocuk yaşta evliliğe zorlanmasının önüne eğitimle geçilebileceğine dikkat çekti. İnci, “Toplumda bu yönde yeterli farkındalık ve bilinç için daha çok mücadele etmeliyiz. Hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bu konferansı düzenlememizin amacı da budur” dedi.

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:antalya rent a carantalya havalimanı rent a carinstagram aylık oto beğeni Antalya havalimanı rent a carKış lastiği Kış lastiği fiyatlarıBeşiktaş haberleri