Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılay töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay bağışçılarına ödül töreninde konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılay töreninde konuştu
12 Haziran 2017 - 7:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nerede olursa olsun, sıkıntıya sakıt kişilerin gözlerinin geçmiş aramış yer aldığı şeyin, Kızılay amblemi bulunduğunu belirterek, “Çünkü insanoğlu baş döndürücü güzel biliyorlar ki Şayet bu belirtke var ise Kızılay oradadır. Kızılayın orada olması da karınlarını doyurabilmeleri için, gerekseme duydukları yemeğin, barınabilmeleri düşüncesince müstelzim çadırın, çıkarlarını soğuktan koruyacak battaniyenin bulunmuş yer aldığı anlamına geliyor.” dedi.

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde planlı Kızılay’ın 149. yapılış sene dönümü, bağışçılara madalya üleştirme töreni ve iftar zamanı vakti programındaki konuşmasına, konukların, bundan sonraları ½ si geride bırakılan ve sonuna akıllıca yaklaşılan başı rahmet, ortası mağfiret, sonu sonsuz azaptan halas bulunan ongun ramazanı şeriflerini kutlayarak başladı.

Türk Kızılayının yöneticilerini, çalışanlarını ve faaliyetlerine dayanak sağlayan kâffesi hayırseverleri, bilhassa gönüllüleri kutlama kartı eden Erdoğan, zaman al ve platin madalyalarını tanıtma ettikleri bağışçılara, Türk Kızılayına katkıları düşüncesince teşekkürname etti.

Erdoğan, kuruluşundan bugüne genişliğinde bu seçilmiş kurumun çatısı altında mebzul faaliyetlere imza atmış bulunan kişilerden hayatlarını yitirmiş olanlara yağmur dileyerek, şunları kaydetti:

“15 Temmuz’da Genelkurmay Başkanlığı binasında darbeciler kabilinden sefihane martir edilen Türk Kızılayı Küçükesat Şube Başkanı Serhat lider kardeşimi burada bilhassa yad ediyorum. Kızılayın deri istihsal atölyesinde etkin ve 15 Temmuz’da Genelkurmayın uğrunda helikopter ateşiyle yaralanarak gazi bulunan kardeşimize ve oğluna şükranlarımı sunuyorum. Simit alamayan küçüklere tanınmak üzere, o günkü harçlıkları bulunan 27,5 lirayı zat aralarında toplayıp öğretmenleri aracılığıyla Kızılaya ulaştıran Siirtli ilkokul yavrumuza, öğrencilerimize o iri yürekleri düşüncesince teşekkürname ediyorum. Soma’daki beyaz zehir kazasında yaşamını kaybeden madencimizin ölmüş bedenine sarılan Kızılay battaniyesini başkalarının da gereksinimi olabildiği düşüncesiyle getirip, Kızılayımıza doğrulama fail kardeşimizi muhabbetle kucaklıyorum. Kızılayımızın İstanbul’daki maşer merkezinde almış yer aldığı eğitimle güzel müşterek hattat olma uğrunda ilerleyici Halepli Muhammed Helal evladımızı kutlama kartı ediyorum. Bunlar kâffesi faaliyetleriyle aracısız insanoğlu dünyasına raci müşterek kasıntı bulunan Türk Kızılayında yaşanmış bulunan on binlerce, beniz binlerce hikayeden elden müşterek kaçı. Savaş dalında vurulan askerlerimize iane eylemek düşüncesince kurulan ve giderek kâffesi mağdurların, mazlumların ümidi durumuna mevrut Kızılayımızın, dünyanın ciharıyek beraberinde yürüttüğü faaliyetleri takdirle strateji ediyoruz. Türk Kızılayı faaliyetlerini elden Türkiye’de değil, dünyanın ciharıyek beraberinde sürdürüyor.”

“TÜRK KIZILAYI, ALANINDA DÜNYANIN ÖNDE GELEN KURULUŞLARINDAN BİRİ OLMAYI HAK ETMİŞ BİR KURULUŞTUR”

Erdoğan, dünya geneline yayılan 700 şubesiyle Türkiye’nin en münteşir çıplak maşer kuruluşlarından birisi bulunan Kızılayın, taşınmazlar içerisindeki ve dışındaki kâffesi çalışmalarına dayanak vermeyi bugüne genişliğinde ne sürdürdülerse, bundan sonraları da sürdüreceklerini söyledi.

Yaşadıkları tecrübelerin kendilerine katıksız afetlere ve krizlere erinç tamamen en fevk kurda hazırlıkta olmaları icap ettiğini gösterdiğini dile getiren Erdoğan, şu şekilde bitmeme etti:

“Türk Kızılayı ile şu 15 salname başbakanlığım ve cumhurbaşkanlığım devrinde hamdolsun bunu başarmanın, gelişigüzel sabık devir hâlâ encam gitmenin gayreti arasında olduk. Nerede olursa olsun, sıkıntıya sakıt insanlarımızın gözlerinin geçmiş aramış yer aldığı şey, Kızılay amblemidir. Çünkü insanoğlu baş döndürücü güzel biliyorlar ki Şayet bu belirtke var ise Kızılay oradadır. Kızılayın orada olması da karınlarını doyurabilmeleri için, gerekseme duydukları yemeğin, barınabilmeleri düşüncesince müstelzim çadırın, çıkarlarını soğuktan koruyacak battaniyenin bulunmuş yer aldığı anlamına geliyor. Sadece bu genişliğinde da değil, Şayet hastamız bulunuyor ve kana gerekseme duyuyorsak gözümüz gine Kızılay ambleminin yer aldığı binayı arayacaktır. talebe yurtlarından huzurevlerine kadar, başka sağlam baş döndürücü hizmeti de bunlara arttırma etmemiz gerekiyor. Ayrım gözetmeksizin eksikli bulunan her insana sunmuş yer aldığı bu hizmetlerle Türk Kızılayı zat dalında dünyanın önde mevrut kuruluşlarından birisi olmayı fazlasıyla adalet etmiş müşterek kuruluştur. Van’dan Pakistan’a, Simav’dan Somali’ye, Suriye ve Irak sınırlarımızdan Arakan ve Bosna Hersek’e genişliğinde gelişigüzel yerde Kızılay amblemi altında misyon sağlayan başkanından gönüllüsüne genişliğinde herkesi müşterek kat hâlâ kutlama kartı ediyorum.”

Nüfusun çoğaldığı, şehirlerin büyüdüğü, olanak sahipleriyle gerekseme sahiplerinin birbirlerini bulmasının zorlaştığı müşterek çağda ferdî şekilde mebzul hizmetleri ödeme etmenin ince çelim olduğuna ayraç eden Erdoğan, Kızılay denli kurumların münteşir organizasyonları ve derinliğine müşterek geçmişten süzülüp mevrut birikimleriyle, tecrübeleriyle bu işi hesabına getirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu amaçla etkin sağlam baş döndürücü çıplak maşer kuruluşu bulunduğunu kaydederek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Her birine şahsım, milletim hesabına şükranlarımı sunma ediyorum. Ancak şu da müşterek gerçektir ki çağımız dünyasında gelişigüzel iş denli iane kaydetme ve bunları yerlerine eriştirme faaliyetleri de acemi müşterek ruhla, inançla müşterek profesyonellik gerektiriyor. Aksi takdirde milletimizin şişman müşterek şevkle zat nafakasından kısaca meydana getirdiği yardımların heba olması yahut hata ellere geçmesi mübrem bir vaziyete geliyor. Geçmişte bitişik ülkelerimizden birine şişman şehirlerimizdeki belediyelerimizden birinin zat olanaklarıyla gönderilmiş yer aldığı 7 kamyon iane malzemesinden biricik müşterek paketin bile hesabına ulaşamadan yollarda yağmalandığını biliyorum. Türk Kızılayı ve insancasına yardımlar dair kendini ispatlamış ayrışık çıplak maşer kuruluşlarımız, derinliğine yıllara sari tecrübeleri ve kurmuş oldukları çelimli ilgiler yardımıyla bu çeşit sıkıntıların üstesinden gelebilmektedir. Bizlerin ferdî şekilde etme olanağı bulamadığımız düşüncesince Kızılay’ımızın üstünden gerçekleştirdiğimiz gelişigüzel iane gerekseme sahiplerine ulaştıkça Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olduğumuzu bilmeliyiz. Yardımlaşma ve el birliği kültürümüzün Kızılay denli kurumsal yapılarına ne genişliğinde baş döndürücü cemaat çıkarsak, ülkemizin ve dünyanın hâlâ rahat hâlâ sakıncasız müşterek arazi durumuna gelmesine o aşama katkıda bulunmuş oluruz.”

“TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET ANLAYIŞIYLA GELECEĞE YÜRÜYELİM”

Kızılay’ın Suriye’de, Arakan’da, Myanmar’da, Pakistan’da afetlerde iane ulaştırdığını dile getiren Erdoğan, Türkiye’nin ciharıyek beraberinde afetler olduğunda da Kızılay’ın orada bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu şekilde bitmeme etti:

“Bunun düşüncesince zaman burada madalyalarını tanıtma ettiğimiz hayırseverlerimizin gösterdiği alicenaplığı baş döndürücü al görüyorum. Eğer zaman Türkiye, dünyanın en şişman sığınmacılara iane operasyonunu, hiç kimseye gerekseme duymadan zat başına yürütebiliyorsa bunda Kızılay’ımızın baş döndürücü şişman görevi vardır. Beyaz döşeme üstünde sola icra vekili al yeni ay işaretinin enerjisini ve itibarını yardımlarımızla ve güzel yönetimimizle ne genişliğinde yükseltirsek, zat vatandaşlarımıza, kardeşlerimize, kâffesi insanlığa o aşama yarayışlı hizmetler yapabiliriz. Bundan ötürü ilkin başkanımız, idare ve kâffesi gönüllülerimiz edinmek kıl payı hepsini kutlama kartı ediyorum, kutluyorum, Allah kendilerinden razı olsun diyorum. Vatandaşlarımız, Kızılay’a icra ettikleri gelişigüzel kuruş bağışın hesabına ulaştığından da tehlikesiz olsunlar. Türk Kızılayı içerisinde fahri ve meraklı şekilde misyon sağlayan gelişigüzel müşterek kardeşimin de bu iyilikle akım ettiğine inanıyorum. Rabbim yalpak ve yardımcımız olsun.”

Erdoğan, ihsanıhümayun düzlük bağışçıları kutlama kartı ederek, laflarını “Rabbimden bize ramazana ulaştırdığı denli dirimlik ve esenlik süresince bayrama da bizleri kavuşturmasını yakarma ediyorum. Ülkemizin ve milletimizin bekası düşüncesince canlarını sağlayan kâffesi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabiamızı da unutmayalım diyorum. Tek millet, biricik bayrak, biricik vatan, biricik mevki anlayışıyla geleceğe yürüyelim diyorum. Bu ideal uğrunda taşınmazlar süresince ve haricinde kahramancasına savaş sağlayan düzenlilik güçlerimize buradan selamlarımızı, muhabbetlerimizi iletiyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyorum.” niteleyerek tamamladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al