Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dedelerin ördüğü kazaklar Mehmetçik’e moral olacak

TAZELENME ÜNİVERSİTESİ’NİN 60 YAŞ ÜSTÜ ERKEK ÖĞRENCİLERİNİN ÖRDÜĞÜ KAZAKLAR MEHMETÇİK’E MORAL İÇİN AFRİN’E GÖNDERİLDİ.

Dedelerin ördüğü kazaklar Mehmetçik’e moral olacak
02 Mart 2018 - 13:58

Tazelenme Üniversitesi’nin 60 yaş üstü erkek öğrencilerinin ördüğü kazaklar Mehmetçik’e moral için Afrin’e gönderildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Akdeniz Üniversitesi bünyesinde “Öğrenmenin yaşı yoktur” sloganıyla hayata geçirilen Tazelenme Üniversitesi’nin, 60 yaş üzeri öğrencileri örnek bir davranış sergiledi. Yaşlı erkek öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı ’Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerler için derslerde öğrenip ördükleri 40 kazağı moral için Afrin’e gönderdi.

Kazakların manevi değeri yüksek

Alzheimer’a meydan okumak için örülen kazaklar, öğrenciler tarafından Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Altunkaya’ya teslim edildi. Tazelenme Üniversitesi’nin iki yıldır faaliyetlerini başarıyla sürdürdüğünü belirterek, “Belli yaşına gelmiş, emekli olmuş insanlarımız, evde boş oturmak yerine üniversite ortamında bir şeyler yapıyor. Bir takım kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunuyorlar. Derslere katılıyorlar, örgü örüyorlar, yemek yapıyorlar. Bugün de ördükleri kazakları Afrin’e gönderiyorlar” dedi.

Altunkaya, kazakların manevi değerinin büyük olduğuna değinerek, “Bu milletimizin birlik beraberlik içinde hareket etmesine bir örnektir. Tazelenme Üniversitesi öğrencilerimizin kendi imkânları ölçüsünde örmüş oldukları o kazakları Afrin’e göndermesi bizi çok mutlu etti ve duygulandırdı” ifadelerini kullandı.

İkiler: “Sıcak tutsun”

Afrin’de vatanları için seve seve savaşan askerler için ördükleri kazakları göndermenin gururunu yaşayan Tazelenme Üniversitesi öğrencisi İsmail İkiler, “Bizim için Afrin’de savaşan askerlerimizi hiç olmazsa bir parça sıcak tutsun, vatanının sevgisini hissetsin diye derslerde ördüğümüz bu kazakları onlara gönderiyoruz. Vatanlarını seve seve canlarını vermek için orda koşturdukları için bizlerden de onlara selam olsun diye bu kazakları gönderiyoruz” diye konuştu.

Türker: “Mehmetçiğimiz bizi yanında hissetsin”

İki senedir Akdeniz Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi’nde öğrenci olan 71 yaşındaki Erdal Türker de, “Ördüğümüz kazakları bugün vatanı için Suriye’de savaşan erlerimiz için en azından bizleri de yanlarında hissetsin diye göndermeye karar verdik. Askerlerimize selam olsun” diyerek duygularını paylaştı.

Gökalp: “Askerlerimizle gurur duyuyoruz”

Mehmetçiğin kahramanlıkları ile gurur duyduklarını ifade eden Tazelenme Üniversitesi 2’nci sınıf öğrencisi İzzetin Gökalp, “82 yaşındayım ve bu kazağı kendim ördüm. Suriye’de savaşan kahraman Mehmetçiğimize bir nebze olsun yardım yönüyle hareket ettik. Onların kahramanlıkları her zaman gururumuz, mutluyuz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al