Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Denizden çıkanlar şok etti

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, MURATPAŞA ÇEVRE FESTİVALİ KAPSAMINDA SU ALTI TEMİZLİK VE BİLİNÇLENDİRME HAREKETİ DERNEĞİ VE GEA ARAMA KURTARMA EKOLOJİ’YLE BİRLİKTE DALARAK TARİHİ KALEİÇİ YAT LİMANI’NDA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ. YAKLAŞIK 40 DAKİKA SÜREN TEMİZLİKTE AKDENİZ’İN DERİNLİKLERİNDEN CAM ŞİŞELER, PETLER, KAMYON LASTİĞİ GİBİ ATIKLARLA DOLU 10 ÇUVAL ÇIKTI.

Denizden çıkanlar şok etti
20 Nisan 2018 - 14:48

Antalya’nın tarihi Kaleiçi semti Yat Limanı’nda deniz dibinde yapılan temizlikte 10 çuval atık çıktı. Dalgıç kıyafetlerini giyerek denize giren Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal da çalışmalara katıldı.

Muratpaşa Belediyesinin Aktiffelsefe Derneği işbirliğiyle bu yıl ilkini düzenlendiği Muratpaşa Çevre Festivali kapsamında tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliği yapıldı. Su Altı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği ve GEA Arama Kurtarma Ekoloji’yle birlikte gerçekleştirilen temizlik çalışmasına Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal da katıldı. Dalgıç kıyafetlerini giyen Uysal, ekiplerle birlikte dalarak tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliği gerçekleştirdi. Yaklaşık 40 dakika süren temizlikte Akdeniz’in derinliklerinden cam şişeler, petler, kamyon lastiği gibi atıklarla dolu 10 çuval çıktı.

Yat Limanı’nda kurulan ekrandan sualtı fotoğrafçısı Tahsin Ceylan’ın kayda aldığı temizlik çalışması canlı yayınlanırken Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, dünyanın insan faktörünü tamamen dışarı bırakan, akıllı sistemlerinin, robotların devreye girdiği 4. sanayi devrimini yaşadığını söyledi. “Yani 100 kişinin yaptığı işi 5 kişinin yaptığı bir ortama doğru sürükleniyoruz” diyen Başkan Uysal, sürecin karşı çıkmak ya da çıkmamak üzerinden tartışılamayacağının da altını çizdi. Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Eğer sosyal tedbirler almazsanız, milyonlarca insan işsiz kalırsa, şu ana kadar ki çevre felaketleri insanları dolaylı olarak etkiliyordu, şu an geldiğimiz noktada insan tamamen büyük bir yoksulluk, işsizlik, savaş tehdidine doğru gidebilir. 4. Sanayi Devrimi çok daha büyük bir çevre felaketine gitmesin. Biz, ‘ego insan’ değil ‘eko insanın dostuyuz. Ego insandan eko insana geçeceğiz’ olsun. Doğayla bütünleşen, insanları seven bundan ödün vermeyen insanların yanındayız. Bu insanlarını sayısını çoğaltmakla uğraşıyoruz.”

Deniz dibinden çıkartılan atıklar Pazar günü sona erecek festivalde sergilenecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al