Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Depremde evleri zarar görenlere destek

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NE BAĞLI SÜLEKLER VE DEREKÖY MAHALLELERİNDE 2015 YILINDA MEYDANA GELEN DEPREMDE EVLERİ ZARAR GÖREN VATANDAŞLARA ‘EVİNİ YAPANA YARDIM’ (E.Y.Y.) METODU İLE DESTEK VERİLECEK.

Depremde evleri zarar görenlere destek
11 Aralık 2018 - 17:58

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’ne bağlı Sülekler ve Dereköy Mahallelerinde 2015 yılında meydana gelen depremde evleri zarar gören vatandaşlara ‘Evini Yapana Yardım’ (E.Y.Y.) metodu ile destek verilecek.

Korkuteli’nin Sülekler ve Dereköy Mahallelerinde 2015 yılında meydana gelen depremde evleri zarar gören vatandaşlara ‘Evini Yapana Yardım’ metodu ile destek verilecek. Desteklerin yapılabilmesi için Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Sülekler Mahalle Muhtarı Hakkı Horzum ve Dereköy Mahalle Muhtarı Ali Topal bir araya geldi.

İrban, 16 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen depremde evleri zarar gören vatandaşlara ‘Evini Yapana Yardım’ (E.Y.Y.) metodu ile devletin gereken desteği vereceğini söyledi.

Başkan İrban, “Mahallelerimizde bulunan bazı konutlar zarar görmüştü. Ağır ve yıkık derecede hasar gören afetzedelere yardım yapılabilmesi amacıyla çıkartılan ve 24.12.2017 gün ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince Hak Sahipliği ve Borçlandırma çalışmalarının yapılması gerektiğinden afetzede ailelilerden 7269 Sayılı Kanun Hükümlerine göre talep ve taahhütnamesi alınmıştı. Antalya Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün çalışmaları sonucu yer seçim çalışmaları yapıldı” şeklinde konuştu.

Yardımların yapılması için ilk imzaların atıldığını belirten İrban, “EYY metodu ile yapılması planlanan konutların iki tanesinin yapımına başlanıyor. Yüklenici firma yetkilileri ile yapılan protokolle ilk adımı attık. Bakanlığımız tarafından onaylanınca çalışmalar başlayacak. Rabbim milletimize başka afetler yaşatmasın” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al