Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Devlet memuruna mukavemet etti, cezasını devlete hizmet ederek çekiyor

DEVLET MEMURUNA MUKAVEMET, GÖREVİNİ YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENME SUÇU İŞLEYEN VE BU NEDENLE DE 3 YIL MAHKUMİYET ALAN ZEKAİ TÜZÜN, BELEDİYEDE TEMİZLİK İŞÇİSİ OLARAK ÇALIŞARAK TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYOR. CEZASINI TAMAMLAMAK İÇİN 22 AYDIR İŞİNİ SEVEREK YAPAN 45 YAŞINDAKİ TÜZÜN, BELEDİYENİN DE EN SEVİLEN PERSONELLERİ ARASINDA GÖSTERİLİYOR.

Devlet memuruna mukavemet etti, cezasını devlete hizmet ederek çekiyor
20 Ağustos 2017 - 11:30
banner

Devlet memuruna görevini yaptırmamak için direnme suçu işleyen ve bu nedenle de 3 yıl mahkumiyet alan Zekai Tüzün, belediyede temizlik işçisi olarak mahkumiyet süresini tamamlamaya çalışıyor. Cezasını tamamlamak için 22 aydır çalışan 45 yaşındaki Tüzün, belediyenin en sevilen personelleri arasında gösteriliyor.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ile imzalanan protokol gereği 22 ay kamu hizmeti yaptığı Muratpaşa Belediyesinin temizlik işlerini üstlenen firmada işe başlayan 45 yaşındaki Zekai Tüzün, devlet memuruna görevini yaptırmamak için direnme suçu işleyerek 3 yıl mahkumiyet aldı. Tüzün, cezasının 22 ayını, Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile imzalanan protokol gereği Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde, temizlik hizmeti vererek tamamladı.

“Her şeyim düzene girdi”

Düzensiz bir hayatı olduğunu, sosyal güvencesi olan bir işte çalışmadığını ve üç yıl mahkumiyet yaşadığını belirten Tüzün, “Benim cezaevine girme sebebim, devlet memuruna mukavemet, görevini yaptırmamak için direnmeydi. Ama şu an ben bir devlet kuruluşunda hizmet veriyorum. Mutluyum, işimi de seviyorum, severek yapıyorum. Bundan önceki yaşantımız kötüymüş. Şimdi hayatım yatıp kalkma, yemek yeme saatim, her şeyim düzene girdi. Sosyal güvencem de oldu” dedi.

“Mutluyum, işimi seviyorum”

Kaynakçılık kursuna gidip meslek sahibi olduğuna da işaret eden Zekai Tüzün, “Mahkum, hükümlü her zaman her yerde iş bulamıyor. İnsanlar ön yargı ile bakıyor. Kamu hizmetim bittikten sonra, bana güvendiler, imkan sağladılar ve 4 aydır Muratpaşa Belediyesinde çalışıyorum. Şimdi çok mutluyum ve işimi seviyorum” ifadelerini kullandı.

“Mahallemi en iyi şekilde temizliyorum”

Daha önce toplumla kaynaşamadığını belirten Tüzün, şöyle devam etti: “Toplumla kaynaştım. Elimden geldiğince, mahallemi en iyi şekilde temizliyorum. Temizliğini yaptığım mahallemde; esnaflar, komşular, apartmanlarda oturan bayanlar; çay, su, limonata ikramında bulunuyor. Başta Başkanımız Ümit Uysal olmak üzere bana güvenenlere, yardımcı olanlara çok teşekkür ediyorum.”

Sevilen personel

Çalışma arkadaşlarının da sevdiği Zekai Tüzün’ün çalışkan bir personel olduğunu söyleyen Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri de, “Çalışmaya başladığından itibaren hayata bakışı değişti. Özgüvenini kazanıp adeta hayata yeni bir başlangıç yaptı. Kentimizi güzelleştirmek için yaptığımız çalışmalarda üzerine düşeni yapıyor” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -