Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dinamik Mikrofonlar

Dinamik Mikrofonlar
14 Mart 2021 - 20:39

Dinamik Mikrofonlar

 

19. yüzyılın ilk çeyreğinde icat edilen mikrofon, günümüzde farklı formlar ve farklı işlevsel mekanizmalar ile üretiliyor olsalar da hepsinin çalışma prensibi temelde aynıdır. Ses dalgalarını elektiriksel titreşimlere çeviren bu cihazlar arasında son dönemde ön plana çıkanlardan biri de dinamik mikrofonlardır.

 

Pek çok kullanım alanına sahip olan dinamik mikrofonlar daha çok ev stüdyoları ile canlı müzik performanslarında tercih edilmektedir. Dinamik mikrofonları klasik condenser mikrofonlardan ayıran en temel özellik, bu mikrofonun sadece güçlü olan sesleri algılamasıdır. Özellikle vokal performanslarda bir hayli önemli olan bu durum, çevresel seslerin olumsuz etkilerini sıfıra indirgemektedir.

 

Profesyonel sahne ve ses sistemlerinin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan dinamik mikrofonlar, kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Her ne kadar sahne performansları sırasında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmek için kablolu mikrofonlar tercih edilse de sahne yapısı ve alanı bu mikrofon türünün belirlenmesinde etkili olmaktadır. Öte yandan dinamik mikrofonlar vokal performanslarında kullanıldığı gibi enstrüman mikrofonu ve radyo yayın mikrofonu olarak da tercih edilmektedir. Nitekim ses kaynağından net bir ses elde edebilmek ve harici seslerin sürece dâhil edilmesini engellemek için kullanılan dinamik mikrofonlar, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. İşlevsel özelliklerinin yanı sıra estetik bir görünüme de sahip olan dinamik mikrofonlar, dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanımlar için de oldukça uygun bir üründür. 100 TL ile 15.000 TL arasında bir fiyat aralığına sahip olan dinamik mikrofonlar, amatör müzik severlerden profeyonel müzik organizasyonlarına kadar müziğin her anında ve alanında kendine aktif bir şekilde yer bulmaktadır. Böylesine geniş bir çeşitliliğe sahip olan ürün için tercih etmeniz gereken en doğru adres ise hiç şüphesiz Elit Müzik’tir.

 

En popüler dinamik mikrofon üreticileri arasında Doppler, Behringer, Roof, Samson, Shure ve Osawa gibi firmalar ön plana çıkmaktadır. Söz konusu markalar her ne kadar Avrupa ve Amerika menşeli olsa da Elit Müzik, orijinal ürün garantisiyle bu ürünleri sizlerle buluşturmaktadır. Elit Müzik’in stoklarında yer alan onlarca dinamik mikrofon modellerinden size ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı dilerseniz https://www.elitmuzik.com.tr/kategori/mikrofonlar-dinamik adresinden inceleyebilir ve alışverişinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al