Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Dizüstü Bilgisayar Nedir, Neden Ve Nereden Satın Alınmalıdır?

Dizüstü Bilgisayar Nedir, Neden Ve Nereden Satın Alınmalıdır?
24 Ekim 2018 - 17:32

Dizüstü Bilgisayar Nedir, Neden Ve Nereden Satın Alınmalıdır?

Dizüstü Bilgisayar masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak herhangi bir ekran gerektirmemektedir. Ayrıca kolay taşınabilir olmaları ile de oyun konsollarına benzetilebilirler. Dizüstü bilgisayarlarda masaüstü bilgisayarlar gibi farklı farklı amaçlara hizmet eder.  Örneğin gamebook denilen dizüstü bilgisayar çeşidi daha çok oyun oynayan kullanıcılar hitap etmektedir. İçeriğindeki özel soğutucu fanlar veya yeni dizüstü bilgisayarlar için yeni teknoloji olan sıvı soğutma seçenekleri ile uzun süreler aynı akıcılıkta oyun performansı sunmaktadır. Gamebookların önde gelen markaların arasında MSI, ASUS ve MONSTER gibi markalar yer almaktadır. Özelliklerine göre yüzlerce farklı modelleri mevcut. Tabi bir gamebook alınacaksa taşınılabilir olduğu için alınacağından ekranını da gayet iyi seçmek gereklidir. Çünkü sonuç olarak iyi bir oyun deneyimi için iyi bir erkânda gerekmektedir.

Dizüstü Bilgisayar Neden Satın Alınmalıdır?

Bir de tasarım, kodlama vb. işler için dizüstü bilgisayar mevcuttur. Bu tarz bilgisayarlar için önde gelen markalardan olan APPLE’ın macbookları tercih edilmektedir. Çünkü APPLE Adobe uygulamalarının en iyi kullanılabileceği iş platformlarından birisidir. Bunun yanı sıra Windows tarafında da aynı iş aynı şekilde yapılabilmektedir. Fakat çoğu yazılımcı veya tasarımcı bu tarz işler için APPLE marka macbookları tercih etmektedir.   Dizüstü Bilgisayarlar kolay taşınabilirliği genel olarak her alanda hatta kucakta bile kullanımları ile birçok kullanıcının tercihi olmuştur. Özellikle sıkça seyahat eden kişiler için birebir cihazlardır. Seyahat etmenin yanı sıra üniversite öğrencileri veya sadece bir yere bağlı kalmayıp farklı yerlerde, odalarda ve mekanlarda oyun oynamak isteyen, TV’nin yanında da konumlandırılıp TV’ye kolay bağlanabildiği için tercih edenler vb. daha birçok tercih sebebi mevcuttur.

Dizüstü Bilgisayar Nereden Satın Alınmalıdır?

Okullardaki masaüstü bilgisayar odalarındansa kolay taşınabilirlik ve usb portları için kasanın arkası ile uğraşmak istemeyen bilgisayar öğretmenleri ve okul yönetimi için de birebir tercih konusudur. Yüzlerce farklı marka ve model arasından en iyilerini ayıklamak oldukça zordur. Bunları kullanıcı için yapan bazı siteler mevcuttur. Siz de dizüstü bilgisayarlara göz atmak veya satın almak isterseniz https://www.incehesap.com/en-ucuz-dizustu-bilgisayar-fiyatlari/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:antalya rent a carantalya havalimanı rent a carinstagram aylık oto beğeni Antalya havalimanı rent a caren yakın lastikçiKış lastiği kefilsiz kredi veren bankalarko cuceoyuncu forumu