Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Doğa katliamına dikenli tel önlemi

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİ SARILAR MAHALLESİ KIR MEVKİİNE DÖKÜLEN ÇÖPLERLE BAŞA ÇIKAMAYAN BELEDİYE, ÇAREYİ ALANI DİKENLİ TELLE ÇEVİRMEKTE BULDU. DÖKÜLEN ÇÖPLER NEDENİYLE ADETA ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞEN VE KOKUDAN İNSANLARIN YAKLAŞAMADIĞI BÖLGE MANAVGAT BELEDİYESİ TARAFINDAN TEMİZLENEREK ÜZERİ TOPRAKLA KAPATILDI. BAZI TURİSTİK TESİS VE İNŞAAT FİRMALARININ BÖLGEYE ÇÖP DÖKMEYE DEVAM ETMESİ ÜZERİNE ÇÖP DÖKÜLEN ALANIN GİRİŞ VE ÇIKIŞI BELEDİYE TARAFINDAN DİKENLİ TELLE ÇEVRİLDİ.

Doğa katliamına dikenli tel önlemi
20 Mayıs 2018 - 11:20

Antalya’nın Manavgat ilçesi Sarılar Mahallesi Kır mevkiine dökülen çöplerle başa çıkamayan belediye, çareyi alanı dikenli telle çevirmekte buldu. Dökülen çöpler nedeniyle adeta çöplüğe dönüşen ve kokudan insanların yaklaşamadığı bölge Manavgat Belediyesi tarafından temizlenerek üzeri toprakla kapatıldı. Bazı turistik tesis ve inşaat firmalarının bölgeye çöp dökmeye devam etmesi üzerine çöp dökülen alanın giriş ve çıkışı belediye tarafından dikenli telle çevrildi.

Bölgede çöp dökerek çevreyi kirleten kimliği belirsiz kişiler, çöp dökülen alanın dikenli telle çevrilmesi üzerine getirdikleri çöpleri bu kez Kır mevkiinde Naras ırmağı ve Oymapınar yolu yakınlarındaki makilik alanlara dökmeye başladılar. Makilik alanlar içerisinde çoğunluğu pet şişe ve eski koltuklardan oluşan yeni çöplükler oluşmaya başladı. Bu bölgenin sadece yöre halkı tarafından değil, safari ve diğer aktivitelere katılan turistlerin kullandığına dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerden bölgeye çöp dökülmemesi için gerekli önlemi almalarını, çöp dökerek doğa katliamı yapanların belirlenerek en ağır şekilde cezalandırılmalarını istediler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat