Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

DOĞALGAZ FATURALARI NASIL DÜŞÜRÜLÜR?

DOĞALGAZ FATURALARI NASIL DÜŞÜRÜLÜR?
21 Ocak 2022 - 9:41

DOĞALGAZ FATURALARI NASIL DÜŞÜRÜLÜR?

Doğalgaza peş peşe yapılan zamlar sonrasında vatandaş faturalarını düşürmenin derdinde. İşte doğalgaz faturasından tasarruf edilmesi için yapılması gereken bazı şeyler…

Son zamanlarda döviz fiyatlarındaki artışa da bağlı olarak doğalgaz fiyatlarına da çok yüksek oranlarda zam geldi. Vatandaşlar geçen yıla göre neredeyse iki katına varan faturaları ödemek zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Ev ekonomisini düşünen ailelerin aklına ilk gelen şey ise tabiki tasarruf. Vatandaşlar doğalgaz faturalarını düşürebilmek için neler yapması gerektiğini merak ediyor. İşte az da olsa tasarruf edilmesi için yapılması gereken bazı şeyler:

 Pencereler bir evin ısınması için hayati öneme sahip. Eğer çift camlı bir pencere kullanmıyorsanız işe buradan başlayabilirsiniz. Doğalgazlı bir evin olmazsa olmazı çift camlı pencerelerdir.

 Kombiyi açarken peteklerinizi de kontrol etmeyi unutmayın. Kullanmadığını ya da daha az kullandığınız örneğin mutfak gibi yerlerin peteğini daha kısık bir ayarda tutabilirsiniz.

Doğalgaz faturanızı düşürmek için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de dış cephe yalıtımıdır. Bu işlem ilk başta size biraz maliyetli gelse de her ay doğalgaz faturasını ortalama yüzde 50 oranında düşürüyor. Eğer kiracıysanız da ev sahibinizle konuşarak bir çözüm üretmenizi tavsiye ederiz.

 Kalorifer peteklerinin arkasına ısıyı içeri yansıtacak levhalar yerleştirin. Bu sayede petekten çıkan ısı dışarı kaçmak yerine doğrudan odanın içine verilir.

 Faturaları düşürmek için yapılması gereken bir diğer şey ise odaların kapılarının ve pençelerinin kenarlarının sünger benzeri bir şeyle kapatılması. Özellikle pencerelerdeki açıklık evin bir türlü ısınmamasına neden olabilir.

Kaynak: Odak Haber

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat