Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Doğru Üniversite Tercihi Mi Doğru Bölüm Tercih Mi?

Doğru Üniversite Tercihi Mi Doğru Bölüm Tercih Mi?
12 Mart 2020 - 16:03
banner

Doğru Üniversite Tercihi Mi Doğru Bölüm Tercih Mi?


Üniversitesi sınavı tercih döneminde doğru seçim yapmak için araştırma yapan öğrenci ve veliler ikilem yaşamaktadır: Doğru üniversite tercihi mi yoksa doğru bölüm tercih mi? Eğer siz de bu ikilemi yaşamaktasınız haberimize göz atmanızı öneririz.

Pek çok lise öğrencisi ve aileleri günümüzde üniversite isimlerini yıllarca duyarak günümüze kadar gelmişlerdir. Türkiye’nin hem bulunduğu coğrafyada hem de dünyada çok bilinen üniversiteleri vardır. Fakat sadece üniversitelerin isimlerini bakarak tercih yapmak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Öğrencinin gelecekle ilgili istedikleri, yatkınlığı, heyecanı, gelecekte yapacağı meslekle ilgili düşünceleri üniversite tercihini şekillendirmektedir. Tabii ki öğrenciler üniversiteler arasından istediği okullar üzerinden tercih yapmayı amaçlamaktadır. Ancak kontenjanların kısıtlılığı göz önünde bulundurulursa her öğrencinin istediği yere yerleşmesi mümkün değildir. Üniversite öğrenci adaylarımız yatkınlığı olan bölümleri araştırarak o bölümdeki akademisyen sayısını, o bölümün imkanlarını, o bölümden mevzun olan üniversite öğrencilerinin girebildikleri işleri araştırarak üniversite tercihlerini şekillendirmeleri önerilmektedir. 2020 taban puanları içinde karşılaştırma yaparak kendinize en uygun üniversite ve bölümü bulmayı amaçladığınızı bilen Neredeoku.com, size en uygun üniversiteyi bulmanızı sağlıyor.

Günümüzün en revaçta mesleklerinden bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, tıp doktorluğu gibi bölümler çokça tercih edildiği için puanları ve fiyatları diğer okullara göre yüksekte kalmaktadır. Bu sebeple sadece üst seviye ve çok tercih edilen bölümleri tercih etmek yerine bu bölümlerin alternatiflerini ya da benzerlerini araştırarak bu bölümleri iyi üniversitelerde değerlendirebilirler. Bu şekilde hem mutlu bir hayat yaşama ihtimalleri yükselir hem de verimli bir öğrencilik geçirebilirler. Türkiye’deki bütün devlet ve özel üniversitelerin bölümlerinin listelendiği Neredeoku.com’a girerek bütün alternatifleri göz atabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co